انواع تبلیغات در کسب و کارها

با توجه به روند پیشرفت کسب و کارها می‌توان گفت که زمان جملاتی مثل «کیفیت تنها تبلیغ ماست» یا «مشکل آن است که خود ببوید…» کم کم به سر خواهد رسید. چرا که بازار امروزی در ارتباط با مشتریانی است که دنیای ارتباطی بسیار گسترده‌تر و پیشرفته‌تر از قبل دارند. آیا شما هم متوجه این تحولات زندگی و نقش انواع تبلیغات در کسب و کارها شده‌اید؟

از طرفی می‌توان گفت که بسیاری از افراد به سمت این قبیل پرسش‌ها کشیده می‌شوند و برخی هم آگاهانه در راستای اهداف تجاری خود به شکل نوین قدم بر می‌دارند. از این جهت ما در مقاله پیش رو تصمیم داریم که با ارائه اطلاعات مفیدی درباره تبلیغات در مشاغل به شما کمک کنیم که بیشتر از قبل با ماهیت و اثرگذاری انواع تبلیغات آشنا شوید.

تاثیر تبلیغات در کسب درآمد

از دوران قدیم تا به امروز تبلیغات بخش قابل توجهی از کسب و کارها تشکیل داده است، ولی شکل امروزی آن با گذشته کمی متفاوت بوده است. در قدیم به دلیل کمتر بودن تعداد مراکز و کسب و کار می‌توان گفت در صورتی که شغلی ایجاد می‌شد و کمی هم کیفیت چاشنی کار می‌شد، آن کسب و کار توسط خود مشتریان و مردم جذب مخاطب می‌کرد.

در طی دهه‌ها و قرن‌های گذشته با وجود انقلاب‌های بزرگ دیجیتال و صنعتی زندگی افراد در شهرهای بزرگ هم تغییر کرد. از این جهت شیوه زندگی افراد هم باید تغییر می‌کرد که افراد بتوانند به پیشرفت کسب و کار یا به قول برخی «بقای» خود کمک کنند. امروز با وجود تکنولوژی‌های مختلف می‌توان گفت ابزاری که به کمک مشاغل مختلف آمده‌اند که در راستای جذب مشتری و افزایش درآمد را کمک کنند. در ادامه بیشتر درباره این موضوع توضیح خواهیم داد.

انواع تبلیغات در کسب و کارها

انواع تبلیغات در کسب و کارها را بیشتر بشناسید

در کل می‌توان گفت که تبلیغات امروزه دو نوع دارند؛ تبلیغات آفلاین و تبلیغات آنلاین. همانطور که اشاره شد تبلیغاتی که امروزه انجام می‌شود به نوعی با شکل و فرم گذشته متفاوت است. از طرفی هم نمی‌توان از تبلیغات شهری و به اصطلاح «تبلیغات آفلاین» گذشت. از این جهت ما به چند مدل از انواع تبلیغات می‌پردازیم تا بتوانید بهتر این موضوع را متوجه شوید.

تبلیغات آفلاین و تاثیر تبلیغات در کسب و کار

بیشتر افراد با این دسته از تبلیغات آشنایی دارند. چرا که از گذشته دور و نزدیک با آن سر و کار داشته‌اند. این مدل تبلیغات بدون وجود اینترنت هم کاربرد دارد، ولی این دلیل بر جدایی آن از تکنولوژی دیجیتال نیست. تبلیغات آفلاین می‌توانند با استفاده از لوازم برقی و دیجیتال هم صورت بگیرد و در معرض دید عموم قرار بگیرد. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

تبلیغات بیلبوردی در سطح شهر

همانطور که از نام آن پیدا است این نوع تبلیغات در بیلبوردها و بنر شهر صورت می‌گیرد که در خیابان‌ها و محل‌های گذر اصلی نصب می‌شوند. نمونه این تبلیغات در سراسر دنیا دیده می‌شود. در مورد طراحی بنر شرکت پی سی بلد می‌تواند خدمات بسیار نوین و با کیفیتی را به شما ارائه دهد.

تبلیغ رادیویی از انواع تبلیغات در کسب و کارها

تصور کنید که در زمانی از روز داخل تاکسی نشسته‌اید و به طور ناخواسته تبلیغی را که تا حدودی آواز و ریتم جالبی هم دارد را از رادیوی ماشین می‌شنوید. ممکن است برای اولین بار زیاد مسئله بخصوصی نباشد، ولی مطمئن باشید اگر چند بار در شرایط مختلف این اتفاق برای شما بیفتند در ذهنتان باقی خواهد ماند.

تبلیغات تلویزیون و رسانه‌ای

برخی این بخش از تاریخ تبلیغات را انقلابی در دنیای بازاریابی می‌دانند که تاثیرات بسزایی در زندگی بشر داشته است. امروزه با وجود تکنولوژی‌های مختلف بسیاری از کسب و کارها هنوز تبلیغات تلویزیونی را بهترین تبلیغ برای توسعه شغل خود می‌دانند.

کسب و کارهای آنلاین از رایج‌ترین نوع مشاغل دنیای دیجیتال هستند

تبلیغ از طریق پیام کوتاه (SMS)

راز موفقیت این نوع از تبلیغات بین مردم در گروی پیشرفت تکنولوژی‌ بوده و هست. از طرفی هزینه به نسبت مقرون به صرفه پیامک‌ها و وسعت پیام‌رسانی هم تقاضای زیادی را از طرف مردم برای این نوع تبلیغات به وجود آورده است.

مجلات و روزنامه

در زمانی این نوع تبلیغات بسیاری از توجهات را به خود جلب می‌کرد.  با گذر زمان و پیشرفت کسب و کارها این نوع تبلیغات هم تا حدود زیادی کمرنگ‌تر شد.

کارت ویزیت و کاتالوگ

در دهه‌های گذشته تا به امروز بازاریابی از طریق تبلیغات پخش کارت ویزیت و در اختیار گذاشتن کاتالوگ از مهم‌ترین انواع تبلیغات در کسب وکارها به شمار می‌رود. در کنار خدمات بسیار دیگر، شرکت پی سی بلد هم می‌تواند به خوبی از پس اینگونه تبلیغات جهت معرفی و گسترش مشاغل از 0 تا 100 خدمات نوینی را به مشتریان خود ارائه دهد. این خدمات شامل طراحی کارت ویزیت و طراحی کاتالوگ می‌شود.

چگونه می‌توان از طریق تبلیغات به کسب و کار خود کمک کرد؟

تبلیغات آنلاین در کسب و کار چیست؟

امروز می‌توان گفت از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب و کاری معطوف به تبلیغاتی می‌شود که در بستر آنلاین (اینترنت) اتفاق می‌افتد. با توجه به وسیع بودن این مبحث در ادامه به بخش از این مدل تبلیغات اشاره خواهیم کرد.

نقش وب سایت‌ در تبلیغات

یکی از مهم‌ترین مراجعی که این روزها مورد توجه مردم قرار گرفته است، وبسایت‌ها هستند. از این جهت سایت‌ها می‌توانند محلی برای آگهی و تبلیغ انواع مشاغل باشند. در مبحث تخصصی چند مدل از این تبلیغات وجود دارند که کمتر به مصرف‌کننده مربوط می‌شود «مثل تبلیغات بنری، ویدئویی و…».

شبکه اجتماعی

این نوع از تبلیغات آنلاین توجهات زیادی را به خود معطوف کرده‌اند و بسیاری از مشاغل هم تمرکز خود را در این بخش گذاشته‌اند. شبکه‌های اجتماعی که در گوشی‌های هوشمند اکثر مردم وجود دارد، مثل اینستاگرام، یوتیوب، آپارات و… .

تبلیغات گوگل

گوگل در این بخش هم به کمک کاربران آمده است و تبلیغاتی در قالب Ads (Advertisement) به کسب و کارها ارائه می‌دهد. این خدمات به صورت پولی است که در درگاه‌های پرداخت بین المللی انجام می‌شود. از این جهت در شرایط استاندارد، بیشتر کاربران دنیا می‌توانند تبلیغ کسب و کار را ببیند.

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که در مورد انواع تبلیغات در کسب وکارها به آن پرداختیم می‌توان گفت که تبلیغ کسب و کار بخش بسیار مهمی از مشاغل را در برمی‌گیرد. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم ما مرکزی را به شما معرفی می‌کنیم که در زمینه‌های مختلف تبلیغات و برند سازی از طراحی لوگو گرفته تا مشاوره‌های گوناگون درباره تبلیغات را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

با مراجعه و تماس با این مرکز می‌توانید از نوین‌ترین خدمات روز دنیا که این مرکز ارائه می‌دهد، به بهترین شکل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *