سفارش طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو یکی از عناصر اصلی و استارت قوی یک بیزینس است. داشتن لوگو برای برند سازی بسیار موثر بوده و به نوعی شروع حرفه ای کسب و کار از نقطه طراحی لوگو شروع می شود. لوگو می تواند متعلق به شرکت و یا شخص باشد و هیچ محدودیتی برای طراحی گرافیک آن وجود ندارد.

لوگو ها در واقع نمادی تشکیل شده از طرح و متن هستند که معرف برند به حساب می آیند. در صورتی که مجموعه راه پیشرفت را در پی بگیرد لوگوی طراحی شده می تواند بر روی کلیه ی طراحی های آینده مجموعه نیز استفاده شود. مانند قرار دادن لوگو بر روی بنر های تبلیغاتی و یا حتی لباس های ست مجموعه برای کارمندان. مشتریان با دیدن لوگو، برند شما را می شناسند از این رو باید حتما تاثیر اولیه مثبتی را بر روی بیننده بگذارد.

لوگو در واقع نماد یا مارک کوچکی است که مسئولیت بزرگی را به دوش می کشد. از این رو باید حتما طراحی آن توسط طراحان حرفه ای انجام بگیرد. طراحانی که درک دقیقی از کسب و کار شما داشته باشند و بر اساس آن لوگوی به روز شما را طراحی کنند. طراحی لوگو خود را به طراحان خلاق پی سی بلد بسپارید تا یکبار برای همیشه برند شما به همه معرفی شود. داشتن لوگوی معتبر همیشه باعث جلب اطمینان خواهد شد.

قیمت طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو نسبت به کسب و کار و نوع لوگو می تواند متفاوت باشد. اگر شما کسب و کار کوچکی داشته باشید که به تازگی راه اندازی کرده اید لازم نیست که هزینه زیادی برای طراحی لوگو بپردازید. در سال 1401 قیمت طراحی لوگو از 150000 تومان شروع می شود و تا قیمت بالای 8 میلیون تومان نیز می تواند افزایش داشته باشد.

قیمت طراحی لوگو را اکثرا نوع طرح تعداد باز طراحی و در نهایت بودجه شما تعیین می کند. اگر تصمیم داشته باشید که برای برند خود طراح قدرتمند و با سابقه ای را استخدام کنید و کار طراحی لوگو را به ایشان بسپارید، قیمت طراحی لوگو می تواند افزایش داشته باشد اما در عوض کیفیت کار بسیار بالاتر خواهد بود.

از آنجایی که انواع مختلفی لوگو وجود دارد مقایسه قیمت آنها با همدیگر شاید کار درستی نباشد. برای مثال طراحی لوگو تایپ که ساخت لوگویی با استفاده از حروف است به دلیل وجود فونت های مختلف می تواند ارزان تر باشد. از طرفی قیمت طراحی لوگو تصویری نسبت به لوگو تایپ بیشتر است زیرا طراحی این نوع لوگو زمان بیشتری می برد و نیازمند خلاقیت و تجربه کار قبلی برای انتقال بهتر مفهوم برند است.

لازم به ذکر است که برخی از لوگو ها برای قسمت های مختلف از جمله وبسایت، شبکه های اجتماعی، طرح لباس و غیره استفاده می شوند که اگر قرار باشد برای هر یک از آنها لوگوی اختصاصی طراحی شود طبیعتا قیمت طراحی لوگو افزایش خواهد یافت.

شما عزیزان می توانید برای طراحی لوگو از خدمات پی سی بلد استفاده نمایید و با معقول ترین قیمت، حرفه ای ترین لوگو را در اختیار داشته باشد. پی سی بلد با دارا بودن طراحان با سابقه و خلاق قیمت طراحی لوگو را مقرون به صرفه تعیین می کند و در عین حال کیفیت لوگو در بالاترین سطح ممکن خواهد بود.

سفارش طراحی لوگو

زمانی که شما برای سفارش طراحی لوگو اقدام می کنید باید درنظر داشته باشید که مهم نیست که طراح، برای طراحی لوگو از چه نرم افزاری استفاده می کند بلکه در نهایت این ویژگی های لوگو هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

اولین نکته در سفارش طراحی لوگو این مورد است که لوگو باید خاص باشد. به گونه ای که شما مشابه لوگو را در هیچ جای دیگری نتوانید پیدا کنید. خاص بودن لوگو به معرفی بهتر برند کمک بسزایی می کند و زمان بسیار بیشتری در ذهن بیننده خواهد ماند.

سفارش طراحی لوگوی شما اگر در پی سی بلد انجام شود در انتهای کار شما شاهد لوگویی خواهید بود که معنا و مفهوم برند را با استفاده از طرحی گرافیکی و معنادار انتقال خواهد داد که نکته دوم در سفارش طراحی لوگو است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نکته سومی که شما هنگام سفارش طراحی لوگو باید به طراح گوش زد کنید این است که لوگو باید خلاقانه طراحی شود. طراحی خلاقانه به این معنی است که حتی یک پیکسل از لوگو بدون معنی طراحی نشود و ترکیب معانی مختلف اشکال و حروف به گونه ای کنار همدیگر قرار بگیرند که نگاه کردن به لوگو را خوشایند کنند.

سفارش طراحی لوگو امروزه به دلیل افزایش برندها و استارت آپ ها چشمگیر بوده است و شرکت های مختلفی از سرتاسر جهان، سفارش طراحی لوگو را یکی از اولین قدم های شروع کسب و کار جدید می دانند. به حقیقت پیوستن رویاها می تواند با سفارش طراحی لوگو در پی سی بلد شروع شود. پس همین الان حتی اگر کسب و کار شخصی کوچکی دارید و یا اگر شرکت بزرگی دارید که از لوگوی آن رضایت ندارید برای سفارش طراحی لوگو اقدام کنید و از پلن های شگفت انگیز طراحی لوگوی ما استفاده نمایید.

 عناصر اصلی طراحی لوگو

تایپوگرافی

نویسه نگاری که نام دیگر این هنر است از یک حرف واحد در سبک مونوگرام تا استفاده از نام کامل کسب و کار متغیر است. طراح باید خلاقیت زیادی داشته باشد تا بتواند با استفاده از اطلاعاتی که در مورد برند در دسترس دارد بتواند بهترین تایپوگرافی را برای برند انجام دهد.

تجسم

امکان دارد که تایپوگرافی با نماد ها یا شکل هایی نیز همراه باشد. آیکن هایی که از نظر ظاهری میتوانند شبیه اشکال هندسی و یا نماد های انتزاعی باشند. البته امکان دارد که از خط ها و یا شکل هایی استفاده شود که صرفا جهت زیبایی طرح استفاده میشوند و نماد خاصی محسوب نمی شوند. بسته به خلاقیت طراح استفاده از این موارد می تواند متفاوت باشد.

رنگ

رنگها شاید بیشتر از ظاهر و یا شکل لوگو بر روی معرفی برند تاثبر داشته باشند. طراحی لوگو می تواند سیاه سفید، تک رنگ و یا تشکیل شده از چند رنگ باشد. هر رنگ در دنیای طراحی معنی خاصی دارد که طراحان پی سی بلد با توجه به نیاز برند شما رنگ مناسب را انتخاب کرده و در لوگو استفاده می کنند. در لوگو های چند رنگی امکان دارد که هر رنگ نشانگر معنی خاصی باشد.

بافت یا زمینه کاربردی لوگو

هنگام طراحی لوگو باید به این نکته توجه شود که لوگو در کجا استفاده میشود و زمان استفاده از آن چه وقتی است. لوگو ها را معمولا برای سایت های اینترنتی، فروشگاه ها، شرکت های شخصی و دولتی، دانشگاه ها و گاهی شخص های حقیقی استفاده می کنند. البته برخی از برند ها از یک لوگوی مشابه برای کلیه نیاز های کسب و کار استفاده می کنند. در اینجور مواقع باید لوگو به نوعی طراحی شود که برای هر استفاده ای مناسب باشد.

ایستایی یا پویایی

امکان دارد که برخی از کسب و کار ها نیاز به لوگو های متحرک داشته باشند. این نوع لوگو ها معمولا با انیمیشنی جذاب همراه هستند که کاربر را به خود جذب می کنند. در برخی مواقع امکان دارد لوگو به صورت لوگو موشن طراحی شود که با استفاده از یک انیمیشن در زمان مشخصی لوگو ساخته می شود و از حالت پویا به حالت ایستا تبدیل می شود. لوگو ها معمولا به صورت ایستا ساخته می شوند و سپس ورژن پویای آنها نیز طراحی می شود.

ویژگی های لوگوی با کیفیت

لوگو باید به یاد ماندنی باشد

لوگو های ساده ماندگاری بیشتری را در ذهن کاربران دارند. این نوع لوگو ها راحتتر تشخیص داده می شوند. امروزه برند های برتر دنیا به دنبال طراحی لوگو مینیمال و ساده اما در عین حال با کیفیت هستند. لوگو باید به نوعی طراحی شود که به محض دیده شدن خاطرات شیرینی را برای کاربر به یاد بیاورند.

تازگی داشتن و متفاوت بودن

در طراحی لوگو همیشه باید قبل از شروع طراحی تحقیقات لازم انجام شود. باید لوگو های برند ها رقیب و حتی برند هایی که رقیب کسب و کار نیز به حساب نمی آیند مورد بررسی قرار گیرد. به هیچ عنوان نباید از لوگوی تکراری برای برند سازی استفاده شود. لوگو هایی که شباهت هایی را نیز با لوگو های از پیش ساخته شده دارند حس تازگی را ایجاد نمی کنند. طراحان مجموعه پی سی بلد لوگویی را برای شما طراحی می کنند که مانندش را قبلا هیچ جایی مشاهده نکرده اید.

استفاده از نام برند

برخی از کسب و کارها که به نوعی از قبل شناخته شده هستند نیاز به لوگویی دارند که کاربر با دیدن آن برند را تشخیص دهد. امکان دارد از این لوگو برای بخش جدیدی از این برند استفاده شود. برای مثال طراحی لوگو منحصر به فرد برای محصول جدید یک برند تولید کننده.

معنا داشتن لوگو

لوگو باید به نوعی طراحی شود که مخاطب با دیدنش به فکر فرو رود. لوگو نباید فقط یک طرح زیبا باشد بلکه باید هر خط و شکل معنی خاصی داشته باشند. این بستگی به طراح دارد که بخواهد مفهوم نهایی را با استفاده از چه طرحی به مخاطب انتقال دهد. طراح می تواند برای طراحی در اینجور مواقع از خدمات کسب و کار، محصولات و یا هرچیزی که بتواند عضوی از مجموعه آن برند باشد استفاده کند.

انتقال معنی و هویت برند

برخی از برند ها داستان خاصی پشت سر دارند که در نهایت موجب به وجود آمدن آن لوگو و برند شده است. اشاره به این مسیر در طراحی لوگو همیشه می تواند حس اطمینان و اعتماد را برای مخاطب به همراه داشته باشد.

دادن آزادی عمل به طراح

طراحان پی سی بلد با داشتن سابقه طراحی لوگو برای معتبر ترین برند ها تمام توان خود را برای طراحی لوگو مد نظر شما می گذارند. اما برای طراحی اولیه لوگو همیشه دست طراح را باز بگذارید تا طرح های مختلفی را بتواند با خلاقیت خود خلق کند. در نهایت این شما هستید که لوگوی نهایی را انتخاب می کنید.