طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت به دلیل اهمیت کارت ویزیت ها در معرفی شخص یا مجموعه بسیار مهم است. کارت ویزیت ها ابزارهای فیزیکی ای هستند که امروزه در جهت معرفی و شناخت کامل کسب و کارها و همچنین ارگان ها استفاده می‌شوند. از جمله شرکت‌‌‌های خصوصی، دولتی، موسسات و سایر بخش های دیگر. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر افراد از کارت ویزیت ها نیز گاهی تنها درجهت معرفی خود استفاده می کنند. این افراد امکان دارد از ذکر کردن نام شرکت یا بیزینس خود نیز خودداری کنند.

البته برای اینکه کارت ویزیت ها بتوانند تأثیرات بسازایی را که افراد از آن انتظار دارند ایفا کنند،  باید یک سری از ویژگی هایی که برای داشتن یک طراحی کارت ویزیت تأثیر گذار لازم است را دارا باشند.

سوالات متداول

هزینه طراحی کارت ویزیت بستگی به عوامل مختلفی دارد که از جمله آن ابعاد سبک طراحی و غیره می باشد ولی به صورت پایه طراحی ها از 100.000 هزارتومان شروع می شود.

خیر، شرکت پی سی بلد تا سه مرحله به صورت رایگان باز طراحی می کند.

قبل از هر کاری یادت نره که می تونی از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند بشی !!!

برای مثال: کیفیت کاغذ و نوع آن، روکش کاغذ چاپی، نحوه برش کاغذ، بخش طراحی شده بر روی آن، ضخامت کاغذ و تیراژ چاپی را نام برد. شاید در نگاه اول ساده بنظر برسد ولی یکی از مهمترین ویژگی طراحی کارت ویزیت‌ها انتخاب وجه و ضخامت مورد نیاز کاغذ انتخاب شده است که نقش بسیار شگرفی را در بوجود آمدن طراحی یک کارت ویزیت خوب ایفا می‌کنند.

با پیشرفت روز افزون کسب و کارها و بالأخص بوجود آمدن رقابت در این حوزه ، نیاز به وجود ابزارهای تبلیغاتی متناسب و کارا که در جهت دیده شدن و مطرح کردن کسب و کار به بهترین و موثرترین شیوه پیش از پیش احساس می شود. برای این امر پی سی بلد با  طراحی کردن بهترین و موثرترین کارت ویزیت ها در جهت معرفی کسب و کار، به بهترین شکل ممکن شما عزیزان را در این مسیر یاری می‌دهد.

قیمت کارت ویزیت

کارت ویزیت از جمله مواردی است که تقریبا هر کسب و کاری از آن استفاده می کند. کارت های ویزیت در نوع ها و اندازه های مختلف وجود دارند که قیمت کارت ویزیت را متفاوت می کنند. قیمت طراحی کارت ویزیت بسته به سایز آن و طرحی که بر روی آن قرار دارد و کسی که طرح را آماده می کند تعیین می شود.

اگر قصد دارید که قیمت کارت ویزیت شما کاهش یابد می توانید از طرح های آماده برای طراحی استفاده کنید. البته با انجام این کار درست است که قیمت طراحی کارت ویزیت کاهش می یابد اما در عوض شما ریسک این را خواهید کرد که کارت ویزیت شما تکراری باشد و از حالت منحصر به فردی خارج شود.

یکی دیگر از مواردی که بر قیمت کارت ویزیت تاثیر گذار است موعد تحویل طرح آن است. اگر شما طراحی کارت ویزیت را به طراح یا شرکتی بسپارید که سفارش های زیادی دریافت می کند طبیعی است که طراحی شما در انتهای لیست قرار می گیرد. اما اگر بخواهید که طرح شما سریعتر تحویل داده شود می توانید با پرداخت هزینه ای اضافی موعد تحویل را زودتر کنید ولی از طرفی قیمت کارت ویزیت افزایش می یابد.

هزینه چاپ نیز هنگام بررسی قیمت کارت ویزیت باید مورد بررسی قرار گیرد. برخی از طرح ها امکان دارد هنگام چاپ هزینه بیشتری برای چاپ تعداد زیاد داشته باشند. از این رو هنگام طراحی کارت ویزیت این مورد باید با طراح پروژه در میان گذاشته شود تا قیمت کارت ویزیت همانگونه باشد که شما در نظر دارید که در آینده با هزینه های اضافی روبرو نشوید.

البته باید اشاره کرد که امروزه برخی از افراد و برند ها از کارت ویزیت الکترونیکی استفاده می کنند که نسبت به طرح چاپ شده قیمت کمتری دارند. قیمت طراحی کارت ویزیت از 100000 تومان شروع می شود و تا 2 میلیون تومان نیز می تواند افزایش داشته باشد.

سفارش کارت ویزیت

 سفارش کارت ویزیت باید با در نظر گرفتن تعداد سفارش و طرحی که بر روی آن قرار می گیرد انجام شود. دور از تصور است که کسب و کاری استارت کار خود را بزند اما سفارش کارت ویزیت را در اولیت کارهای خود قرار ندهد. سفارش کارت ویزیت به دلیل افزایش طراحان فعال در عرصه طراحی کارت ویزیت به سادگی قابل انجام است. اما باید اشاره کرد که وجود طراحان زیاد و نبود اطلاعات کافی درمورد سابقه کارهای آنها باعث شده است که سفارش کارت ویزیت در همه ی شرایط نتیجه مطلوبی را به دنبال نداشته باشد.

از این رو تیم طراحی گرافیک قدرتمند پی سی بلد با داشتن سابقه کار طولانی مدت و داشتن صدها سفارش طراحی کارت ویزیت، اطمینان خاطر را از دریافت طرحی باکیفیت بسته به نیازهای برند شما را تضمین می کند.

داشتن کارت ویزیت عالی می تواند منجر به افزایش درآمد کسب و کار شود. پس لازم است که هنگام سفارش کارت ویزیت حتما اطلاعات کافی با طراحی پروژه مطرح شود. پی سی بلد با برگزاری جلسه معارفه میان طراح و سفارش دهنده کلیه اطلاعات لازم را برای سفارش کارت ویزیت دریافت می کند و کلیه نیاز های سفارش دهنده مورد بررسی قرار خواهد گرفت و طرحی اولیه که در ذهن طراح است داده خواهد شد.

سفارش کارت ویزیت خود را به تاخیر نیاندازید زیرا همین کارت کوچک می تواند باعث شود که انگیزه شما برای ادامه کار و دستیابی سریعتر به موفقیت بیشتر شود. سفارش کارت ویزیت با هر طرح و اندازه ای هم اکنون در پی سی بلد با قیمت استثنایی و تحویل سریع برای هر نوع برند و شخصی که در هر کسب و کار مختلفی مشغول  به کار هستند.

ویژگی های کارت ویزیت

هدف اصلی از کارت ویزیت ها ثبت برند در ذهن مشتری است. برای این امر کارت ویزیتی که طراحی می شود باید چند ویژگی مهم داشته باشد.

ابعاد کارت ویزیت

ابعاد و قالب ظاهری کارت ویزیت بسیار مهم است. قالب کارت باید به نحوی طراحی شود که بتواند بر ذهن مخاطب اثر گذاشته و موجب جلب توجه و ارتباط مشتری یا آن شخص و یا شرکت گردد.

اندازه کارت ویزیت

کارت ویزیت‌ها اندازه های متفاوتی دارند. در حالت کلی به یک اندازه یا سایز مشخصی محدود نمی شوند. بسته به خلاقیت و مهارت سازنده می‌توانند در انواع سایزها طراحی شوند. لذا کارت ویزیت ها هم مانند بسیاری از ابزارها و حوضه های دیگر در چند شکل مشخص، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. این اندازه ها عبارت اند از مربعی و مستطیلی شکل ها. که مربعی شکل‌ها عموماٌ در اندازه های 5/5 * 5/5 و برای کارت ویزیت های مستطیلی شکل ابعاد 5/5 * 8/5 و همچنین گاهی اوقات هم، در ابعاد 4/5 * 8/5 سانتی متر طراحی می شوند.

اندازه کارت ویزیت

استفاده از نمادهای مخصوص در طراحی کارت ویزیت

امروزه استفاده از نمادها امری بسیار رایج است که در طراحی گرافیک بسیار دیده می شود. زیرا نمادها جایگزین کلمات و عبارت ها هستند که در قالب طرح ها و لوگو ها بکار برده می شوند. گاهی اوقات برای توصیف یک شرکت یا کسب و کاری، بکار بردن کلمات و عبارات زیاد و گنجاندن آن در کارت ویزیت‌ها امری تقریبا غیر ممکن است. و البته خواندن و مطالعه آن نیز برای مخاطب طاقت فرساست. به همین منظور برای تسهیل این امر طراحان کارت ویزیت‌ها از نمادها و لوگوها که مختصر شده این عبارات طولانی هستند استفاده می کنند.

نماد‌‌‌ها و لوگو‌‌ها از نظر زیبایی و تجلی بخش بودن، بسیار کاربردی‌تر از عبارات هستند. و گاهی یک لوگو آن چنان خلاقانه طراحی می‌شود که مخاطب با نگاه کردن به آن در کمترین زمان ممکن تمام کارها و خدماتی که آن شرکت قرار است در قبال مشتریان خود انجام دهند را درک می‌کند. و البته به خوبی هم با آن ارتباط برقرار می‌کند.

پی سی بلد با بکارگیری خلاقانه ترین متدهای طراحی کارت ویزیت در این عرصه جزو پیشگامان است. استفاده از نماد و لوگو به شیوه‌ای که بیننده با کارت ویزیت ارتباط برقرار کند از اولویت‌های طراحان پی سی بلد است.

مفهوم رنگ ها در طراحی کارت ویزیت

استفاده از انواع رنگ‌ها در هر کاری اعم از کارت ویزیت‌‌ها، بروشورها، کارت عروسی‌ها و کارت پستال‌ها و تأثیر آن‌ها در جلب توجه کردن ما برای همه آشکار باشد. دنیای رنگ‌‌ها آن چنان گسترده و پهناور است که هر کدام از آن‌‌ها معنی و مفهوم مخصوص به خود را دارند حالا شما تصور کنید که اگر این رنگ‌ها با همدیگر ترکیب شوند چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ بدون شک ترکیب‌هایی وصف نشدنی که ذهن هر کسی را می‌تواند به تسخیر خود درآورد. حالا که رنگ‌ها چنان قدرتی دارند پس چرا در طراحی کارت ویزیت‌ها که معرف شخصیت، شغل، کسب و کار کاربران است استفاده نشود!

طراحی کارت ویزیت رنگی

اگر دقت کرده باشید امروزه بیشتر برندهای معتبر کسب و کار استفاده از رنگ‌ها را سرلوحه اصلی ابزارهای تبلیغاتی خود قرار داده اند. برای مثال برند معروف مک دونالد که یک رستوران زنجیره‌ای با هزاران شعبه در سراسر جهان است در کارت ویزیت‌‌های تبلیغاتی خود از رنگ‌‌‌های قرمز، نارنجی و زرد استفاده می‌‌کند. رنگ قرمز مفهوم انرژی و اشتیاق را دارد، رنگ نارنجی به معنی خلاقیت و جوانی است و رنگ زرد گویای شادی و امید است.

بدیهی است که وقتی شما در مورد کسب و کاری نظیر رستوران فکر می‌کنید و آن را در ذهن خود تداعی می‌‌کنید حس و حال خوبی به شما دست می‌‌دهد. پس به منظور این کار طراحان این کسب و کار استفاده از این رنگ‌ها را که این حس و حال خوش آیند را در ذهن شما ایجاد می‌کنند را در طراحی خود استفاده می‌‌کنند. این نمونه‌‌‌ای از ترکیب رنگ‌‌ها بود. طراحان می‌توانند در طراحی کارت ویزیت‌ها از کارهای خلاقانه و هوشمندانه‌‌ای نظیر تضاد در رنگ‌‌ها استفاده کنند.

خلاقیت در طراحی

خلاقیت در کارت ویزیت‌ها را نادیده نگیرید. داشتن خلاقیت در طراحی کارت ویزیت‌‌ها می‌تواند نتایج بسیار شگرفی به همراه داشته باشد. گاهی با گنجاندن طرحی که مضمون شوخ طبعانه ای دارد می‌تواند پیوند دوستانه و صمیمانه‌‌ای بین مخاطب و صاحب کارت ویزیت بگذارد. علاوه بر اینکه این کار باعث می شود حس مفرح بخشی را در مخاطب بوجود آورد می‌‌‌تواند بر کسب و کار نیز تأثیر بسیار مثبتی داشته باشد.