آموزش ورد

آموزش ورد پی سی بلد به شما کمک می‌کند که استفاده از این نرم افزار که برای ایجاد سند های متنی همراه با مدیا استفاده می‌شود را بیاموزید. ورد نرم افزاری است که از آن می‌توانید برای ایجاد نامه ها، اعلامیه ها و یا گزارش ها و همچنین تایپ انواع مقاله و تحقیق استفاده کنید. امروزه کمتر کسی است که نیاز به ایجاد یک فایل متنی در کامپیوتر یا لپ تاپ نداشته باشد. افرادی مانند دانشجویان و یا کارمندان مراکز دولتی و یا شرکت های خصوصی بیشتر از این نرم افزار بهره می‌برند. کافی نت پی سی بلد این موقعیت را برای شما فراهم کرده است که با یک تماس بتوانید اقدام به سفارش انجام تایپ نمایید.

آموزش ورد

نوار ابزار Quick Access

اگر بر روی دکمه Quick Access کلیک کنید لیستی برای شما باز خواهد شد که می‌توانید در آن اعمالی همچون باز کردن یک فایل جدید، باز کردن فایل قدیمی ذخیره شده، ذخیره کردن فایل، پرینت کردن، باز کردن دستورات بیشتر و یا حتی دستور های Undo و Redo را به انجام برسانید. برخی از این دستورات با استفاده از شورت کد هایی که در کیبورد تنظیم شده اند نیز قابل دسترسی هستند.

با آموزش ورد پی سی بلد فراخواهید گرفت که در قسمت more commands‌ در quick access شما می‌توانید دستورات بیشتری را به این بخش بسته به نیاز خودتان اضافه کنید.

ویژگی Command Group

تنظیمات اصلی مربوط به نحوه نگارش و فونت در این قسمت قابل انجام است. در کنار برخی از ابزار ها فلش کوچکی را مشاهده خواهید کرد که اگر بر روی آن کلیک کنید می‌توانید گزینه های بیشتر ابزار را مشاهده کنید. در این قسمت تغییر رنگ فونت، تغییر سایز فونت، شخصی سازی بخش مشخص شده ای از متن با استفاده از ابزارهایی مانند italic یا bold و حتی ایجاد توان قابل دسترسی است.

برای اعمال تغییرات بر روی بخش خاصی از نوشته کافی است با ماوس خودتان همان بخش یا کلمه را با نگه داشتن کلیک چپ انتخاب کنید و سپس تغییرات را با استفاده از ابزار هایی که اشاره شد اعمال کنید.

ویژگی خط کش یا Ruler

در مرحله بعدی از آموزش ورد با ابزار Ruler آشنا خواهید شد. با استفاده از خط کشی که در بالا و سمت چپ فایل وردتان مشاهده می‌کنید می‌توانید فاصله های متون از هر طرف را تنظیم کنید.

تب های ورد

آموزش ورد بدون بررسی تب های این نرم افزار قدرتمند امکان ندارد. نرم افزار ورد دارای تب های مختلفی است که هرکدام ابزار هایی را در خود جای داده اند و در ادامه به بررسی تخصصی تر این تب ها خواهیم پرداخت.

تب Home

آموزش ورد تب Home

ابتدا باید اشاره کرد که آموزش ورد پی سی بلد برای همه نسخه ها با توجه به تشابه زیاد بین تب ها و ابزار ها قابل استفاده می‌باشد. در تمامی نسخه های نرم افزار ورد تب Home‌ دارای متداول ترین دستورات این نرم افزار شامل کپی کردن، پیست کردن، قالب بندی، ترازبندی کل پاراگراف های متن و همچنین انتخاب استایلی متفاوتی برای فایل ایجاد شده است. این برگه با باز کردن نرم افزار ورد به صورت پیش فرض باز خواهد شد.

تب insert

آموزش ورد تب insert

بخش بعدی از آموزش ورد، آشنایی با تب جذاب Insert است. در این تب شما قادر خواهید بود مواردی همچون تصاویر، شکل ها، نمودار ها و صفحات روی جلد را در فایل ورد خود استفاده کنید. ایجاد لینک، ساخت هدر و فوتر، شماره گذاری صفحات و تنظیم تاریخ و زمان نیز در این تب قابل دسترسی هستند.

تب page layout

آموزش ورد تب page layout

این تب امکان دارد در برخی دیگر از ورژن های نرم افزار ورد با اسم Design قرار داده شده باشد. هنگام مطالعه آموزش ورد متوجه خواهید شد که کار با بخش page layout بسیار جذاب بوده زیرا در این تب شما قادر خواهید بود که برای فایل ورد خود قال و تم مشخصی انتخاب کنید. تنظیمات اندازه صفحات و صفحه بندی نیز در همین تب قابل انجام است. 

یکی از پراستفاده ترین ابزار های ورد Watermark است که در تب page layout قابل دسترسی است و شما با استفاده از آن می‌توانید متن مشخصی را بر روی پس زمینه صفحات به صورت کم رنگ و بزرگ برای جلوگیری از سرقت ادبی و یا تبلیغات استفاده کنید.

تب References

آموزش ورد تب references

در تب References شما قادر خواهید بود که حاشیه نویسی را به فایل ورد خود اضافه کنید. زیرنویس ها، جداول مطلب ها، کتابشناسی ها و پاورقی ها از دیگر ابزار های جذاب این تب هستند.

برای درک بهتر این ابزار ها بر روی همه ی‌ آنها به صورت جداگانه کلیک کنید و پس از اعمال تنظیمات، تغییراتی را که در فایل ورد ایجاد شده اند را مشاهده کنید. انجام این کار در طول آموزش ورد بسیار به شما کمک خواهد کرد و لازم نیست که نگران تغییرات اعمال شده باشید زیرا هر تغییری که انجام شده باشد به راحتی قابل بازگردانی است

تب Mailings

آموزش ورد تب Mailings

تب Mailings که در ورژن های جدیدتر ورد اضافه شده است و یقینا باید در زمات آموزش ورد به آن توجه ویژه ای داشته باشید لذا شاید در آینده، بسیار برای شما کاربردی باشد. این تب در اکثر مواقع برای زمانی استفاده می‌شود که کاربر بخواهد یک فایل نامه مانند را به مجموعه ای از افراد ارسال کند. در این تب شما قادر خواهید بود که یک فرمت اصلی برای نامه خود مشخص کنید و با وارد کردن متغییر هایی برای هر کاربر مانند اسم و آدرس بدون صرف کردن وقت بیشتر کل نامه ها را همزمان آماده تحویل کنید.

تب review

آموزش ورد تب review

در بخش review از آموزش ورد قابل ذکر است که در حالت کلی ابزار های موجود در این تب هنگام بررسی مجدد فایل ورد می‌توانند کاربردی باشند. ابزار هایی مانند چک کردن گرامر، شمارنده تعداد کلمات، ایجاد یادداشت، علامت گذاری بخش های مختلف متن و مقایسه صفحات در این تب وجود دارند.

تب view

آموزش ورد تب view

در این تب شما می‌توانید مشخص کنید که به چه صورت مایل هستید که فایل ورد و صفحات مختلف را مشاهده کنید. شما همچنین با استفاده از ابزار تقسیم تصویر امکان مشاهده چندین صفحه به صورت همزمان را خواهید داشت.

درنهایت پس از اتمام آموزش ورد اگر می‌خواهید که فایل متن خود را به شیوه ای گرافیکی تر همراه با انیمیشن های جذاب تهیه کنید می‌توانید از آموزش پاورپوینت پی سی بلد بهره ببرید. همچنین با استفاده از خدمات کافی نت پی سی بلد نیز می‌توانید سفارش انجام تایپ و انجام پاورپوینت را با قیمت استثنایی سفارش دهید و در زمان خود صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *