تعمیر کیبورد لپ تاپ

تعمیر کیبورد لپ تاپ خود را به متخصصان فنی پی سی بلد بسپارید. کیبورد یکی از قطعات مهم لپتاپ است که به صورت روزانه مداوم از ان استفاده می شود. استفاده از هر قطعه ای به صورت مداوم امکان دارد که فرسودگی یا خرابی ان قطعه را در طولانی مدت در پی داشته باشد. البته راه های دیگری برای جلوگیری از این موضوع وجود دارد که یکی از آنها استفاده از کیبورد ها جداگانه و اتصال آنها به لپ تاپ از طریق بلوتوث و یا کابل است. البته جابجایی این کیبورد های جانبی کمی دشوار است و انتخاب مناسبی برای استفاده نمی باشند.

تعمیر کیبورد

کیبورد چیست ؟

کیبورد یا صفحه کلید مجموعه ای از دکمه هایی است که به وسیله اهرم های مکانیکی کار می کنند. و به شما این امکان را می دهند که متن دلخواهتان را تایپ کنید. در صفحه کلید به هر کلید یک کد اسکی خاص اختصاص داده شده است که حرف خاصی را تایپ می کنند البته گاهی ممکن برای برای حرف یا عملکرد خاصی نیاز باشد که دو تا چند دکمه را باهم فشار  دهید. البته از کیبورد فقط برای تایپ حروف استفاده نمی شود و کاربرد های فراوان دیگری دارد. به عنوان مثال از کیبورد می توان برای میانبر های اصلی در نرم افزار ها استفاده کرد و البته استفاده از کیبورد برای انجام بازی های کامپیوتری را نیز نباید فراموش کرد.

کیبورد همه ی لپ تاپ ها خراب میشه؟

در جواب این سوال باید گفت که امکان خرابی کیبورد در همه ی لپتاپ های وجود دارد. ولی در برخی از لپتاپ های برند های برتر مانند ایسوس به دلیل بالاتر بودن کیفیت ساخت کیبورد ها دیرتر خراب می شوند. و امکان خرابی انها بسیار کمتر است. اینی یکی از گزینه هایی است که باید قبل از خرید لپ تاپ مناسبتان آنرا در نظر بگیرید. البته تعمیر کیبورد لپتاپ برای هر برندی متفاوت است و شدیدا پیشنهاد میشود که برای جداسازی کیبورد خود از لپتاپتان این کار را حتما به کارشناسان حرفه ای بسپارید.

کیبورد لپ تاپ قابل تعمیر است؟

خوشبختانه به دلیل وجود تکنولوژی های پیشرفته امروزه تعمیر هر نوع کیبوردی امکان پذیر می باشد. البته تعمیر کیبورد لپ تاپ یک کار بسیار تخصصی است و در صورت وقوع هرگونه اشتباهی در مسیر تعمیر کیبورد می تواند بسیار برای شما گران تمام شود و دیگر لپ تاپتان قابل استفاده مجدد حتی با تعویض کیبورد هم نباشد. تیم متخصصان فنی پی سی بلد با داشتن جدیدتری تکنولوژی ها تعمیر کیبورد لپ تاپ شما را برعهده گرفته و ان را مثل روز اولی که لپ تاپ را خریدید تحویل شما می دهند.

کار نکرن کیبورد و دلایل آن

خرابی کیبورد ها اکثرا توسط کاربران به دلیل استفاده نامناسب و یا صدمات غیر عمدی صورت میگیرد . که البته با تعمیر کیبورد لپ تاپ شما توسط کارشناسان پی سی بلد کلیه این مشکلات قابل حل هستند.

در مورد کار نکردن دکمه های کیبورد هم باید اشاره کرد که موارد نرم افزاری مانند نصب نبودن برخی نرم افزار های ضروری سیستم و ویروسی بودن دستگاه، نصب بودن همزمان چند درایور بر روی دستگاه که باعث اختلال در کیبورد لپ تاپ شده از شایعترین موارد مشکلات نرم افزار صفحه کلید لپ تاپ بوده است.

موارد زیر برخی از دلایلی هستن که باعث کار نکردن کیبورد لپ تاپ شما می شوند که البته همه ی آنها با رعایت نکاتی بسیار ساده قابل پیش گیری هستند: 

  • خیس شدن کیبورد
  • خرابی چند دکمه از کیبورد
  • خرابی LED های لپ تاپ
  • گیر کردن دکمه های کیبورد
  • ضربه به سوکت کیبورد
  • اتصال به مادربورد
تعمیر یا تعویض کیبورد لپ تاپ

خرابی دکمه های کیبورد

اگر کمی خوش شانس باشید، نیازی به تعمیر کیبورد لپ تاپ یا تعویض آن نیست و مشکل با تعویض چند کلید برطرف می شود. البته تعویض کلیدهای کیبورد لپ تاپ کار راحتی نیست و دردسرهای خاص خود را دارد. اما به هر حال این کار بهتر و به صرفه تر از تعویض کیبورد به طور کامل است و هزینه کمتری هم دارد.

حتی نرم افزارهایی هم وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید جای کلیدها را عوض کنید. برخی از کلیدهای لپ تاپ مثل کلید ویندوز، Alt و … دارای دو کلید هستند. اگر مثلا دکمه S از کار افتاده باشد، می توانید با نرم افزارهای مخصوصی، جای این کلید را با یکی از دکمه های تکراری عوض کنید تا نیاز به تعویض خود کلید S نباشد.

گیر کردن چند دکمه کیبورد ، کارنکردن یا شکستن بعضی از دکمه های آن از رایج ترین مشکلات کاربران است . حتی گاهی در زیر دکمه ها آشغال جمع شده و دکمه های کیبورد لپتاپ کار نمی کند . جهت حل این مشکل باید صفحه کلید را باز کرده و آن را تمیز کنید.

تعویض دکمه کیبورد

خرابی ال ای دی کیبورد

خرابی LED های کیبورد لپ تاپ شاید زیاد مهم نباشد و همیشه بهتر است زمانی که آسیب ها جدی شد کیبورد لپ تاپ خود را باز کنید. تعمیر لپ تاپ خود را همیشه به افراد متخصص بسپارید تا از بروز هرگونه مشکلی در پروسه تعمیر جلوگیری کنید . به همین دلیل همچنین بهتر است تا حد ممکن از باز کردن لپ تاپ بپرهیزید.

تعمیر کیبورد لپ تاپ یا تعویض آن

جواب این سوال پس از عیب یابی مشکل توسط کارشناسان مشخص می گردد. امکان دارد که فقط یک دکمه از کیبورد کار نکند در این صورت تعمیر ان یک دکمه بسیار به صرفه تر است. اما در شرایطی که حجم خرابی بالا باشد تعمیر تعدادی زیادی از دکمه ها میتواند نه تنها هزینه زیادی بردارد بلکه باعث خراب شدن دوباره کیبورد نیز شود. پس اگر حجم خرابی کیبورد شما زیاد بود مجموعه پی سی بلد تعویض را به شما پیشنهاد میکنند که البته خدمات تعویض کیبورد نیز در این مجموعه ارائه می شود.

تعمیر کیبورد لپ تاپ خیس شده

اگر کیبورد شما در حالتی که لپ تاپ خاموش است خیس شده باشد امکان دارد که مشکلی برای ان به وجود نیامده باشد. اما اگر لپ تاپ در حال کار باشد و در همین عین کیبورد خیس شود به احتمال زیاد مجبور به تعویض کیبورد می شوید. ولی اگر پس از بررسی توسط کارشناسان کیبورد با تعمیر قابلیت درست شدن داشته باشد متخصصان پی سی بلد حتما این گزینه را به شما پیشنهاد می دهند.