تعمیر هارد لپ تاپ

تعمیر هارد لپ تاپ از دیگر خدمات تیم مجرب فنی مجموعه پی سی بلد می باشد. فرقی ندارد که لپ تاپ شما از چه برندی باشد چه شما یک کاربر ویندوزی باشید چه یک کاربر مک در هر حال هارد لپ تاپ از مهمترین قطعات لپ تاپ شماست. در صورتی که هارد شما خراب شود باید حتما نسبت به تعمیر هارد لپ تاپ خود اقدام کنید . در صورتی که برای تعمیر اقدام نکنید این قطعه میتواند مشکلات جدی ای را برای لپ تاپ شما به وجود اورد و لپ تاپ شما را تحت تاثیر قرار دهد . پس قبل از دیر شدن حتما اقداماتی را که در ادامه به آنها اشاره میکنیم رعایت کنید تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری شود .

تعمیر هارد لپ تاپ

هزینه تعمیر یا تعویض هارد لپ تاپ چقدر است؟

تعمیر یا تعویض هارد لپ تاپ هر کدام بحث جدا گانه ای دارد که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد اما به صورت کلی تعمیر لپ تاپ بستگی به درصد خرابی داشته و تعویض هارد بستگی به فضای انتخابی هارد و برند هارد دارد.

قبل از هر کاری یادت نره که می تونی از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند بشی !!!

هارد چیست ؟

هارد قطعه سخت افزاری است که می تواند تمام محتوای دیجیتالی شما را ذخیره کند.اسناد، تصاویر، موسیقی، فیلم ها و برنامه ها و….رایانه به یک سیستم عامل نیاز دارد تا به کاربران امکان تعامل و استفاده از آن را بدهد.این سیستم عامل حرکات صفحه کلید و ماوس را تفسیر می کند و امکان استفاده از نرم افزاری مانند مرورگر اینترنت و پردازشگر متن و بازی های ویدئویی را فراهم می کند.برای نصب سیستم عامل لپ تاپ به یک  هارد برای ذخیره سازی نیاز است.دستگاه ذخیره سازی محل ذخیره سازی محل نصب و ذخیره سیستم عامل را فراهم می کند.برای نصب هر برنامه یا پرونده دیگری که می خواهید روی لپ تاپ خود نگه دارید،به یک هارد نیاز است. هنگام بارگیری پرونده ها روی لپ تاپ، آن ها برای همیشه در هارد یا یک حافظه دیگر ذخیره می شوند تا زمانی که منتقل و یا حذف شوند .

دلایل خرابی هارد لپ تاپ

تشخیص خرابی هارد لپ تاپ سخت است زیرا این مشکل می تواند از بد افزار ها و ویروس ها و همچنین مشکلات فنی و سخت افزاری روی دهد . تشخیص مشکل هاردتان بر عهده کارشناسان پی سی بلد است ولی اصلا نگران نباشید زیرا هر مشکلی که باشد تیم فنی ما تعمیر هارد لپ تاپ شما را به بهترین شیوه انجام خواهند داد.

از این رو خرابی را میتوان به دو دسته خرابی هارد منطقی و خرابی هارد فیزیکی تقسیم کرد.

خرابی منطقی در هارد لپ تاپ توسط مشکلات مرتبط با نرم افزار های سیستمی به وجود می آید. که در این صورت سیستم شما دسترسی خود را به هارد از دست می دهد. اما چه مشکلاتی باعث این خرابی می شوند؟ در جواب به این سوال می توان به ویروس، داشتن سیستم عاملی خراب و مشکل دار بر روی لپ تاپ، خاموش کردن نامناسب لپ تاپ مثلا هنگامی که برنامه ها باز هستند و رم لپ تاپ در حال کار است و یا مشکلاتی جزئی تر مثل حذف یک پوشه مهم اشاره کرد .

از طرفی دیگر خرابی فیزیکی میتواند شامل نشت های تصادفی، ضربه به لپ تاپ از هر طرف، نوسانات برق که قبل تر نیز به ان اشاره کردیم و یا فرسودگی و پارگی هارد باشد .

وقتی هارد لپ تاپم خراب شد چیکار کنم؟

از اقداماتی که باید قبل از به وجود امدن چنین مشکلی انجام دهید باید به بک اپ گیری از اطلاعات اشاره کرد . سعی کنید هر چند وقت یکبار حتما از اطلاعات خود بکاپ بگیرید . و در فضایی مطمئن ذخیره کنید تا پس از خرابی و تعمیر هارد لپ تاپ بتوانید به راحتی کل اطلاعات خود را بازیابی کنید . در صورتی که این اقدامات را انجام نداده باشید برای بازیابی اطلاعات باید از خدمات ریکاوری هارد لپ تاپ پی سی بلد بهره ببرید . تا تیم ما اطلاعات شما را به صورت کامل بازیابی کنند .

تعویض هارد

تعویض هارد

اگر برای تعمیر هارد لپ تاپ خود زود اقدام کنید هیچوقت کار به تعویض نمیکشد. ولی خوشبختانه اکثر مشکلاتی که بعد از خرابی هارد پیش می آیند قابل حل شدن و تعمیر هستند. از این رو نیاز به تعویض هارد لپ تاپ به ندرت برای کاربران پیش می آید.

دلایلی که باعث تعمیر و یا تعویض هارد لب تاپ می شوند:

 • کارکرد بالای هارد
 • استفاده بیش از حد از لب تاپ
 • نصب انواع بازی های مختلف با گرافیک بالا
 • داغ شدن بیش از حد لب تاپ بر اثر استفاده نادرست از آن
خدمات تعمیر هارد لپ تاپ

خدمات تعمیر هارد پی سی بلد

هارد قطعه حساسی است و هر چند وقت یکبار حتما باید بررسی و اشکال زدایی شود. هر زمانی که مشکل خاصی را روی لپ تاپ خود احساس کردید و یا شاهد هرگونه کندی شدید حتما با ما تماس بگیرید. برخی از خدماتی که توسط متخصصان فنی پی سی بلد ارائه می شود شامل موارد زیر هستند :

 • تعمیر کندی هارد دیسک
 • تعمیر بدسکتور هارد دیسک
 • تعمیر برد هارد دیسک
 • تعمیر فریمور هارد دیسک
 • تعمیر مدار هارد دیسک
 • تعمیر موتور هارد دیسک
 • تعمیر آب خوردگی هارد دیسک
 • تعمیر سوختگی هارد دیسک
 • تعمیر عدم شناسایی هارد دیسک
 • تعمیر عدم نمایش صحیح ظرفیت هارد دیسک
 • تعمیر ظرفیت 0 هارد دیسک
 • تعمیر هد هارد دیسک تعویض برد هارد دیسک
 • تعویض کانکتور اتصال برق ساتا هارد دیسک
 • تعویض کانکتور اتصال دیتا ساتا هارد دیسک

قیمت تعمیر هارد لپ تاپ

ارزیابی قیمت تعمیر نسبت به میزان خدماتی که باید بر روی هارد انجام بگیرد متفاوت است. جهت اطلاع از قیمت تعمیر هارد لپ تاپ باید قطعه شما ابتدا توسط متخصصان بررسی و عیب یابی شود. تعمیرکاران پی سی بلد با عیب یابی دقیق هارد لپ تاپ و تشخیص میزان آسیب دیدگی و نوع خرابی زمان و هزینه لازم جهت تعمیر آن را به شما ابلاغ می کنند . و در صورتی که تمایل به تعمیر هارد لپ تاپ توسط مجرب ترین کارشناسان داشته باشید می توانید با ما تماس بگیرید.

کلام آخر

همیشه اطلاعات مهمی در لپ تاپ و یا سیستم ما وجود دارد که ارزش معنوی بسیار بیشتری نسبت به ارزشهای مادی دارند. از دست دادن این اطلاعات برای هرکس ناخوشایند است. سعی کنید که همیشه بک آپ کاملی را از هارد داشته باشید . مجموعه پی سی بلد ارزش اطلاعات شما را درک می کند و کارشناسان ما از به خطر افتادن اطلاعات شما جلوگیری می کنند. لذا هیچوقت خودتان سعی نکنید که با استفاده از روشهای خودتان تعمیر هارد لپ تاپ را انجام دهید زیرا با اینکار امکان دارد همان اطلاعات سالمی که در حال حاضر نیز وجود دارند به خطر بیافتند .