ریکاوری ( بازیابی اطلاعات )

یکی از مسائلی که در استفاده از کامپیوترها ممکن است با آن مواجه شوید، از دست دادن اطلاعات ضروری یا غیر ضروری است. این داده‌ها در حافظه دستگاه هوشمند ما مثل لپ تاپ یا کامپیوتر خانگی ذخیره شده‌اند. در این مواقع چه باید کرد؟ آیا امکان این وجود دارد که ریکاوری ( بازیابی اطلاعات ) روی کامپیوتر ما انجام گیرد؟

به طور معمول در این مواقع استرس، نگرانی و اضطراب به سراغ ما می‌آیند و ممکن است ذهن ما را حسابی درگیر خود کنند. لازم است بگوییم که اگر اقدامات لازم را بعد از این اتفاق انجام دهید، ممکن است که اطلاعات و برنامه‌های شما برگردد. این به شرطی است که با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید و از راهکارهایی که در اختیار شما قرار می‌دهیم، استفاده کنید.

ریکاوری اطلاعات

هزینه ریکاوری اطلاعات چقدر است؟

محاسبه قیمت ریکاوری اطلاعات بستگی به عوامل مختلفی مثل: سوختگی هارد، بد سکتور، فرمت شدن هارد، ویروسی شده هارد و غیره را دارد که در تمامی موارد فوق شما می توانید ابتدا با کارشناسان ما تماس گرفته تا از هزینه دقیق بازیابی اطلاعات هارد خود مطلع شوید.

قبل از هر کاری یادت نره که می تونی از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند بشی !!!

بازیابی اطلاعات (ریکاوری اطلاعات) چیست؟

طی اتفاقی که به هر دلیلی برای کامپیوتر شما افتاده و باعث شده است که برنامه‌ها و اطلاعات حافظه شما پاک شود. در اینحال شما به فرآیند به دست آوردن مجدد داده‌های خود توسط متخصصین نیاز دارید. به این فرآیند بازیابی اطلاعات می‌گویند. تشخیص روش‌های صحیح جهت برگرداندن اطلاعات شما، مهم‌تر از بحث ریکاوری یا بازیابی است. در این باره می‌توان گفت که ریکاوری به دو روش انجام می‌شود، یکی به صورت نرم افزاری و روش بعدی به صورت سخت افزاری است.

بازیابی اطلاعات کامپیوتر چگونه انجام می‌شود؟

رایج‌ترین نوع بازیابی اطلاعات از طریق نرم افزاری است که نمی‌تواند در تمامی موارد به درستی عمل کند و مواقعی هم ممکن است نتیجه عکس بدهد و اطلاعات را به طور کامل پاک بکند. بروز رسانی نرم افزاری می‌تواند در برخی موارد کاربرد داشته باشد که باید توسط کارشناس و تعمیرکار کامپیوتری مورد تایید واقع شود، مثل بروز رسانی سیستم عامل یا نرم افزار.

در مورد بروز رسانی سخت افزاری هم می‌توان گفت که یک مرکز بازیابی اطلاعات هارد می‌تواند با امکانات و تجهیزاتی که دارند، عوامل صدمه به سیستم مثل سوختگی برد، ضربه دیدن هارد و… را مورد بررسی قرار دهند. در مرحله بعد هم اقدامات لازم جهت عیب یابی و تعمیرات لازم را انجام دهند.

 
بازیابی اطلاعات

معنای بازیابی اطلاعات (ریکاوری اطلاعات) هارد را بیشتر بشناسید

همانطور که اشاره شد، برخی حوادث و اتفاقات پیش آمده برای حافظه سیستم می‌تواند دسترسی ما برای برگرداندن اطلاعات و به اصطلاح بالا آوردن دیتا (DATA) را بگیرد و مانع ریکاوری اطلاعاتمان شود. در مراکز تعمیراتی توسط دستگاه‌های پیشرفته‌ای مثل PC-3000 کارشناسان می‌توانند با دستورات مشخصی هارد را به حالت کرنل ببرند و در محیط دیگری اطلاعات را پردازش کنند. این روش بیشتر مشکل بازیابی سیستم شما را حل خواهد کرد.

چگونه می‌توان بازیابی اطلاعات هارد را به بهترین شکل انجام داد؟

پاک شدن اطلاعات می‌تواند اتفاقی باشد که برای هر کسی که از کامپیوتر و لپ تاپ استفاده می‌کند، اتفاق بیفتد. نکته مهمی که در این مواقع احتمال دارد رخ بدهد، این است که خود فرد به دنبال ریکاوری با برنامه کامپیوتر برود. این عمل در بیشتر مواقع تاثیر معکوس روی روند بازیابی اطلاعات حذف شده می‌گذارد. همچنین باعث می‌شود که راه‌های بازیابی اطلاعات (ریکاوری اطلاعات) به طور کلی از بین برود.

ما در اینجا مرکزی را به شما معرفی می‌کنیم که به صورت تخصصی و حرفه‌ای می‌تواند با بهترین تجهیزات اطلاعات از دست رفته شما را برگرداند. این مرکز که «پی سی بلد» نام دارد، می‌تواند با خدمات تضمینی خود از صرف هزینه‌های اضافه شما جلوگیری کند. همچنین خدماتی و تعمیرات لازم روی دستگاه کامپیوتری شما را به بهترین شکل انجام می‌دهند.

ریکاوری هارد

علاوه بر تمامی مواردی که در مورد بازیابی اطلاعات (ریکاوری اطلاعات) در این مقاله ذکر شد، می‌توان گفت که مهم‌ترین نکته در صورت نیاز به ریکاوری، انجام ندادن اقدامات خود سرانه است. در مرحله بعد مراجعه کردن به مراکز معتبر خدمات تعمیراتی کامپیوتر اهمیت دارد. چرا که این عمل باعث می‌شود شانس برگرداندن اطلاعات شما بالاتر برود. یکی دیگر از خدمات مهمی که تیم حرفه‌ای ما در پی سی بلد به شما ارائه می‌دهد، انجام خدمات کامپیوتر در محل است که در صورت لزوم می‌تواند به مشتریان خود ارائه دهد.