نصب و ارتقا سیستم

یکی از موضوعاتی که درباره کامپیوتر و لپ تاپ‌ها وجود دارد، بحث نصب و ارتقا سیستم است. آیا افزایش قدرت پردازش کامپیوتر و لپ تاپ‌ها با استفاده از نرم افزار ارتقا سیستم کامپیوتر امکان دارد؟.ارتقا سیستم‌های کامپیوتری تا چه اندازه می‌تواند هزینه بردار باشد؟. سوالات بسیار زیادی ممکن است در این مورد وجود داشته باشد و مخاطب را به سمت مراکز کامپیوتری بکشاند.

قبل از اینکه به این مرحله برسیم، پیشنهاد می‌کنیم که با ما در این مقاله همراه شوید. در اینجا با روش‌های ارتقا و نصب سیستمی توسط مراکز تعمیراتی بیشتر آشنا خواهید شد. در اینصورت می‌توانید بهترین راه برای افزایش قدرت سیستم خود را در اختیار داشته باشید.

ارتقا-سیستم

هزینه ارتقا کامپیوتر چقدر است؟

هزینه ارتقا کامپیوتر به عوامل مختلفی بستگی دارد که به آن اشاره خواهیم کرد:

به طور کلی ارتقا سیستم به چند منظور انجام می شود:

  1. انجام کارهای اداری 2. اجرای بازی های کامپیوتری 3. رندینگ و انجام طراحی های سنگین

که قبل از آن کارشناس باید مطلع شود و طبق آن تصمیم به انتخاب قطعه سخت افزاری مناسب برای سیستم بگیرد.

شما می توانید در سه سطح ضعیف | متوسط | قدرتمند سیستم خود را ارتقا دهید که با توجه به هزینه ای که در نظر گرفته اید کارشناسان پی سی بلد می توانند شما را برای خرید مناسب راهنمایی کنند.

قبل از هر اقدامی کارشناس باید از سیستم کنونی شما اطلاع پیدا کند تا بتواند تشخیص دهد که چه قطعه ای نیاز به تعویض دارد.

قبل از هر کاری یادت نره که می تونی از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند بشی !!!

چرا باید نصب و ارتقا سیستم کامپیوتر را انجام داد؟

یکی از سرعت‌هایی که با سرعت نور برابری می‌کند، سرعت پیشرفت تکنولوژی است. این مورد شامل بخش سخت افزار و نرم افزاری می‌شود. سیستم لپ تاپ یا کامپیوتری که امروز در اختیار شما است و شاید به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های حال حاضر شناخته می‌شود، در ده سال آینده به عنوان یک سیستم قدیمی و ناکارآمد به شمار خواهد رفت. درک این مسئله در مرحله اول ترسناک است، ولی از طرفی می‌تواند امیدوارکننده باشد. چرا که استفاده از سیستم‌های پیشرفته و ارتقا کامپیوتر قدیمی می‌تواند کار ما را بسیار راحت‌تر کند.

برای در اختیار داشتن یک سیستم کامپیوتری و لپ تاپ کارآمد لازم نیست که به اصطلاح Case یا لپ تاپ خود را به گوشه‌ای بیندازید و به سراغ خرید سیستم نو بروید. چرا که با مراجعه به مرکز ارتقا لپ تاپ یا کامپیوتر می‌توانید سیستمی که الان قدیمی به شمار می‌رود، با استفاده از چند ترفند و صرف هزینه کمتر از خرید یک سیستم پیشرفته به سیستمی جهش یافته و کارآمد تبدیل شود.

در ادامه به چند راه و روشی که متخصصین می‌توانند از این طریق دستی به سر و روی سیستم شما بکشند . همچنین می‌تواند آن را تبدیل به ورژن بهتری کنند که به آن اشاره خواهیم کرد.

چه راه و روش‌هایی برای نصب و ارتقا سیستم کامپیوتری وجود دارد؟

همانطور که اشاره شد، شما می‌توانید با در دست گرفتن لپ تاپ یا Case خود و مراجعه کردن یا تماس گرفتن با مراکز معتبر کامپیوتری اتفاقات خوبی را برای افزایش قدرت سیستم خود رقم بزنید و از شر سرعت پایین پردازش سیستم خود خلاص شوید. با این وجود آیا می‌توان همه قسمت‌های کامپیوتر یا لپ تاپ را ارتقا داد؟. در جواب باید گفت که بستگی به نوع سخت افزاری دارد که شما دارید؛ در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

هارد درایو خود را ارتقا دهید

یکی از اقداماتی که برای بیشتر کردن فضای ذخیره‌سازی به همراه افزایش چشم‌گیر سرعت کامپیوتر از طرف متخصصین تعمیرات کامپیوتر به شما پیشنهاد می‌شود، تعویض حافظه یا Hard است. این مورد می‌تواند برای مصرف‌کننده موثر واقع شود. برای مثال تعویض حافظه از HDD به SSD می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما جهت نصب و ارتقا سیستم باشد.

تعویض یا اضافه کردن RAM

از جمله اقدامات اولیه جهت ارتقا سیستم کامپیوتر و لپ تاپ برای شما افزایش قدرت پردازش RAM است. در واقع این اقدام از طرف مراکز کامپیوتری معتبر باعث می‌شود که از چند جهت سیستم شما قدرتمند‌تر شود. این مورد هم برای مشتری به صرفه‌تر است، هم می‌تواند سرعت و سهولت انجام کار بالاتری برای کارشناسان داشته باشد. شما با ارتقا رم (RAM) قادر خواهید بود روی افزایش قدرت کارت گرافیک خود هم تاثیر بگذارید.

کارت گرافیک

این مورد بیشتر برای مشتریانی پر رنگ است که کارهای گرافیکی مثل فتوشاپ انجام می‌دهند. همچنین برای افرادی که به خروجی Render قوی با کامپیوتر نیاز دارند. اگر چه این را هم نباید از قلم انداخت که گیمرها (Gamer) ارتقا این بخش را از واجبات سیستم کامپیوتری خود می‌دانند. در کل تیم تعمیراتی ارتقا این بخش را بیشتر به کسانی پیشنهاد می‌کند که احتیاج به خروجی با کیفیت‌تری داشته باشند.

ارتقا و نصب CPU

در مورد این بخش از هسته پردازنده کامپیوترها می‌توان گفت که ارتقا آن نیاز به افراد متخصص و حرفه‌ای دارد. در نتیجه تجربه تخصصی افراد مرکز تعمیراتی که به آن مراجعه می‌کنید، اهمیت دارد. چرا که تشخیص اینکه چه چیپ ستی با سیستم شما سازگار است و کیفیت اجرا و نصب آن، می‌تواند ارتباط مستقیم با صرفه جویی در زمان و صرف هزینه برای مشتریان داشته باشد.

نصب و ارتقا سیستم نرم افزاری را بیشتر بشناسید

امروزه سیستم عامل‌های کامپیوترها طوری طراحی شده است که می‌توانند به صورت خودکار بروز رسانی شوند. برای اینکار تنها نیاز به دسترسی اینترنت خواهد بود، ولی همیشه صلاح به بروزرسانی‌های مکرر نیست. چرا که هر برنامه‌ای با بروزرسانی ممکن است نقص و به اصطلاح باگ‌هایی را به همراه داشته باشد.

در بیشتر مواقع افرادی که تجربه بیشتری را در زمینه کامپیوتر و ارتقا سخت افزار و نرم افزاری داشته‌اند، قادر خواهند بود به خوبی این مورد را تحلیل کنند. ما در اینجا مرکز ارتقا کامپیوتری را به شما معرفی می‌کنیم که چه جهت ارتقا سیستم کامپیوتر برای بازی، چه برای ارتقا نرم افزاری سیستم می‌توانید به آن‌ها بیشترین اعتماد را کنید. تیم ما در مرکز تعمیرات و خدمات کامپیوتر پی سی بلد با بکارگیری مهارت‌ها و تجارب خود قادر خواهد بود که نصب و ارتقا سیستم شما را به عهده بگیرند و در کمترین زمان به همراه بیشترین کیفیت، سیستم نو نوار شما را تحویلتان دهند.

سخن پایانی

با توجه به نکاتی که در مورد نصب و ارتقا سیستم به شما معرفی کردیم، این را باید در نظر داشته باشید که انتخاب یک مرکز مطمئن و تخصصی می‌تواند از نظر مالی و زمانی صرفه‌جویی بسزایی را برای شما رقم بزند. این مورد باعث می‌شود که شما بیشترین بهره برداری را از سیستم خود داشته باشید.

در نهایت لازم به ذکر است که ارتقا و افزایش قدرت سیستم کامپیوتری برای هر فرد باید نسبت به نیاز و استفاده شخص صورت بگیرد. در نظر گرفتن این موضوع از جمله نکات کلیدی مبحث بهره برداری طولانی مدت از کامپیوتر و لپ‌تاپ خواهد بود.