مشکلات نرم افزاری اسپیکر لپ تاپ

تعمیر اسپیکر لپ تاپ

تعمیر اسپیکر لپ تاپ از خدمات تخصصی ای است که در مجموعه پی سی بلد به صورت تعمیر در محل و یا تعمیر با راهنمایی آنلاین نیز انجام می گیرد.

اسپیکر از اصلی ترین قطعات لپ تاپ است که وظیفه خروجی صدا را در لپ تاپ ها برعهده دارد. خرابی اسپیکر لپ تاپ از مشکلات اساسی ای است که می تواند نارحتی های زیادی را به دنبال داشته باشد. شما از لپ تاپ خود هر استفاده ای که بکنید به احتمال زیاد آن کار همراه با صدا است. نبود صدا و یا داشتن صدای بی کیفیت می تواند پروسه انجام کار شما را نیز مورد تاثیر قرار دهد. اسپکیر لپ تاپ های جدید بسیار پیشرفته تر و تخصصی تر در مقایسه با نمونه های قدیمی و ساده ساخته می شود. از این رو تعمیر اسپیکر لپ تاپ نیز بسیار باید حرفه ای تر انجام بگیرد.

نشانه های خرابی اسپیکر لپ تاپ

یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی اسپیکر لپ تاپ که کاربران را مجبور به تعمیر و یا تعویض آن می کند مشکل در خروجی صدا است. به صورتی که هیچ صدایی از اسپیکر نمی اید و البته این تشخیص خرابی را بسیار ساده تر می کند. البته همیشه نیامدن صدا از اسپیکر شما نشان از خرابی آن نیست. گزینه های دیگری هستند که ممکن است باعث این مشکل شوند. از جمله این گزینه ها می توان به نصب نبودن درایو صدا در لپ تاپ اشاره کرد که اکثرا پس از نصب درایو مورد نظر مشکل نیز حل می شود.

شل بودن سوکت و یا خرابی کارت صدای لپ تاپ نیز می تواند باعث بروز این مشکل شوند. کار اصلی بعد از بروز این مشکل همیشه باید بررسی موارد نرم افزاری و یا سخت افزاری کوچک باشد که به برخی از آنها اشاره کردیم.

ولی در صورتی که صدای خروجی اسپکیر خش خش و یا غیر طبیعی باشد باید به تعمیر اسپیکر لپ تاپ خود اقدام کنید. عیب یابی و تشخیص مشکل اصلی اسپیکر توسط کارشناسان فنی ما در پی سی بلد انجام می شود و گزارش دلیل خرابی نیز ارئه می شود.

عوامل اصلی خرابی اسپیکر لپ تاپ

عوامل زیادی ممکن است باعث خرابی اسپیکر لپ تاپ شما شوند. باید اشاره کرد که اسپیکر به هر دلیلی که برایش مشکلی ایجاد شده باشد اصلا جای نگرانی نیست. زیرا کارشناسان ما تعمیر اسپیکر لپ تاپ شما را با وجود هرگونه مشکلی برعهده گرفته و قطعه را مانند روز اول تحویل شما می دهند.

  • ایجاد تغییر و بهم ریختگی تنظیمات اسپیکر لپ تاپ
  • کثیف شدن منافذ اسپیکر لپ تاپ و تجمع گرد و غبار در آن
  • قرار گرفتن اسپیکر در معرض آب و سایر مایعات
  • وارد شدن ضربه ی محکم به لپ تاپ و در نهایت اسپیکر آن
  • استفاده از قطعات بی کیفیت در مراحل تعمیر لپ تاپ
  • بروز اختلالات در نرم افزار لپ تاپ
  • معیوب بودن کارت صدای لپ تاپ

مشکلات نرم افزاری اسپیکر لپ تاپ

همانطور که اشاره شد در هر حالتی مشکل صدا از خرابی قطعه مورد نظر نیست. امروزه نرم افزارهای زیادی در انواع لپ تاپ ها می توانند صدای خروجی را کنترل کنند. گاهی این نرم افزار های سیستی و یا فرعی ممکن است دچار اختلال در تنظیمات شوند. مواجه شدن با این مشکلات عادی است و برای همه پیش می اید اما شاید مشکل به همین سادگی قابل حل نباشد.

در این اینجا است که تعمیر آنلاین پی سی بلد همراه شما است. لازم نمی دانید که لپ تاپ خود را بخاطر یک مشکل کوچک نرم افزاری برای تعمیر ببرید؟ اصلا نگران نباشید زیرا شما می توانید در این حالت از خدمات تعمیرات آنلاین استفاده کنید. کارشناسان ما با استفاده از نرم افزار های اشتراک گذاری صفحه نمایش از راه دور به لپ تاپ شما وصل می شوند. در عرض مدت کوتاهی مشکل را شناسایی کرده و برای شما حل می کنند. دیگر نیازی نیست وقت خود را برای حل این مشکلات صرف کنید.

اگر فقط یکی از اسپیکر ها خراب باشد چطور؟

راه تشخیص خرابی اسپیکرها

هنگامی که یک فایل صوتی در لپ تاپ شما در حال پخش است یک هدفون و یا هندزفری را به لپ تاپ متصل کنید . به فایل صوتی با دقت گوش دهید و هربار یکی از گوشی های هدفون را بر روی گوش خود قرار دهید. اگر از هر دو طرف هدفون شما صدا خارج شود نشان از این است که مشکل از فایل صوتی و یا تنظیمات لپ تاپ نیست. بلکه نشانگر خرابی اسپیکر راست یا چپ لپ تاپ شما می باشد.

البته قبل از انجام این کار باید تنظیمات لپ تاپ مورد بررسی قرار بگیرد که صدا به یکی از اسپیکر ها تمایل بیشتری نداشته باشد.

خرابی یکی از اسپیکر هارو تشخیص دادم حالا چیکار کنم؟

در صورتی که یکی از اسپیکر های شما خراب باشد پروسه تعمیر فرق دارد و باید تعمیر اسپیکر لپ تاپ روی همان اسپیکر مشخص انجام بگیرد. پیشنهاد پی سی بلد در این شرایط این است که قبل از تعمیر اسپیکر لپ تاپ خود به اسپیکر سالم زیاد فشار وارد نکنید زیرا ممکن است در اینجور مواقع اسپیکر سالم نیز دچار مشکلات اساسی شود.

قیمت تعمیر و تعویض اسپیکر

برای ارائه قیمت مشخص، باید حتما این قطعه مورد بررسی قرار بگیرد. این کار باعث می شود تا میزان آسیب دیدگی و دلیل اصلی خرابی مشخص شود. ممکن است تنها چند مدار قطع شده باشند و تعمیر اسپیکر لپ تاپ شما به راحتی در چند ساعت با هزینه بسیار کمی تعمیر شود. در عین حال امکان دارد گاهی اوقات میزان خرابی در حدی باشد که حتی امکان تعمیر آن نیز وجود نداشته باشد. در این حالت باید اسپیکر لپ تاپ شما تعویض شود. البته پیشنهاد می شود حتما قبل از تعویض بررسی های کامل سیستمی را انجام دهید زیرا امکان دارد مشکل با حل همان تنظیمات تمام شود و دیگر نیاز به تعویض نیست.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ خود را به پی سی بلد بسپارید

کارشناسان ما با داشتن سابقه کار بیش از ده سال در تعمیر انواع قطعات لپ تاپ، تعمیرات شما را به بهترین شیوه در کمترین زمان ممکن انجام می دهند. قیمت معقول برای تعویض و تعمیر اسپیکر لپ تاپ جزو اصلی ترین خدماتی است که ما در مجموعه پی سی بلد برای شما عزیزان فراهم کرده ایم.