تعمیر ال سی دی لپ تاپ

تعمیر ال سی دی لپ تاپ یکی دیگر از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در پی سی بلد است که توسط مجرب ترین متخصصان و کارشناسان فنی انجام می‌شود. استفاده از پیشرفته ترین ابزار ها جهت تعمیر ال سی دی لپ تاپ شما در پی سی بلد به طوری انجام می‌شود که ال سی دی همانند روز اول کارایی داشته باشد.

ال سی دی لپ تاپ شما به طور کامل در پروسه عیب یابی بررسی می‌شود. پس از مشخص نمودن دلیل اصلی خرابی الی سی دی و میزان تخریب، تعمیر یا تعویض ال سی دی لپ تاپ شما توسط کارشناسان انجام می‌گیرد.

سوالات متداول

بله، در مواردی که ال سی دی آسیب جدی ندیده باشد امکان تعمیر دارد.

بله، با توجه به نوع خدمات ( تعمیر یا تعویض ) به شما ضمانت می دهیم.

قبل از هر کاری یادت نره که می تونی از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند بشی !!!

تعویض یا تعمیر ال سی دی ؟

در صورتی که میزان خرابی به حدی نرسیده باشد که نیاز به تعویض باشد، از تعویض صرف نظر شده و تعمیر لپ تاپ طبق بالاترین استانداردهای فنی انجام می‌شود. در غیر اینصورت اگر میزان خرابی زیاد باشد کار با تعمیر حل نمی‌شود. اگر برای مانیتور لپ تاپ خود اقدام به تعویض کنید کارشناسان پی سی بلد بهترین مانیتور اورجینال را برای شما راه اندازی می‌کنند.

با توجه به اینکه شاید قیمت نهایی تعویض کمی بیشتر از تعمیر ال سی دی لپ تاپ باشد پس کارشناسان حتما در صورتی که مشکل با تعمیر حل شود به شما اطلاع خواهند داد تا از صرف هزینه بیشتر خودداری شود.

اما در مواقعی امکان دارد که هم تعمیر ال سی دی لپ تاپ مشکل را حل کند و هم تعویض آن. متخصصان فنی پی سی بلد با مشاوره و دادن آگاهی کامل در مورد اینکه کدام روش می‌تواند در طولانی مدت نتیجه بهتری را داشته باشد بهترین و به صرفه ترین پیشنهاد را به شما خواهند داد.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ

نشانه ها و علت های خرابی ال سی دی لپ تاپ

 • ریخته شدن مایعات

  ریخته شدن مایعات یکی از دلایل اصلی خرابی ال سی دی لپ تاپ است. این مورد امکان دارد در نهایت موجب تعویض ال سی دی نیز شود. اما در صورتی که مایعات نفوذ زیادی نداشته باشد امکان اینکه با تعمیر ال سی دی لپ تاپ دوباره قابل استفاده باشد نیز است.

 • شک فیزیکی

  در نگهداری لپ تاپ باید بسیار دقت شود زیرا وارد شدن شک فیزیکی نیز می‌تواند خرابی های بسزایی را به دنبال داشته باشد.

 • ضربه فیزیکی

  وارد شدن ضربه فیزیکی با افتادن یا پرتاب لپ تاپ از ارتفاع. وارد شدن ضربه فیزیکی نه تنها می‌تواند باعث خرابی ال سی دی لپ تاپ شود بلکه امکان اینکه در دیگر قطعات لپ تاپ نیز مشکل به وجود بیاید بسیار زیاد است.

 • نوسانات برق

  نوسانات برق از مشکلاتی هستند که نه تنها به ال سی دی لپ تاپ خسارت می‌زنند بلکه می‌توانند قطعاتی مانند مادربورد و هارد را نیز مورد حمله قرار دهند. همیشه از اتصالات مطمئن برای لپ تاپ استفاده کنید تا از به وقوع آمدن این مشکل جلوگیری کنید.

 • خرابی چیپ گرافی

  گاهی امکان دارد که خرابی ال سی دی لپ تاپ از مشکل قطعه دیگری در لپ تاپ نشات بگیرد. در این مورد می‌توان به خرابی چیپ گرافیکی لپ تاپ اشاره کرد. در صورتی که برای این قطعه مشکلی به وجود بیاید می‌تواند بر روی سلام ال سی دی لپ تاپ نیز تاثیر بگذارد.

 • باز و بسته شدن بیش از حد درب

  در برخی از لپ تاپ های قدیمی و یا نازک، باز و بسته شدن زیاد درب لپ تاپ می‌تواند باعث خرابی و یا سوختگی ال سی دی لپ تاپ شود. این مورد اکثرا با تعمیر ال سی دی لپ تاپ قابل حل است و نیاز به تعویض نیست.

 • کم نور شدن ال سی دی

  یکی از دلایل و نشانه های خرابی ال سی دی لپ تاپ می‌تواند با کم نور شدن ال سی دی قابل روئیت باشد. این مشکل اگر به نوعی غیر عادی روی دهد حتما ال سی دی باید برای تعمیر مورد بررسی کارشناسان فنی پی سی بلد قرار بگیرد.

 • سیاه شدن ال سی دی

  سیاه شدن ال سی دی لپ تاپ در حالی که لپ تاپ روشن است هیچ وقت نشانه ای از سلامت لپ تاپ نیست. در مرحله اول امکان دارد که این مشکل بر اثر اختلالات ال سی دی روی دهد. در برخی مواقع نیز این مشکل می‌تواند ناشی از بد افزار ها و یا مشکلات سیستمی باشد.

 • تغییر رنگ

  تغییر رنگ ال سی دی لپ تاپ به صورتی و یا قرمز. در این مورد اگر بدون اینکه تنظیمات خاصی را عمدا بر روی لپ تاپ اعمال کرده باشید با این مشکل روبرو شدید باید حتما جهت تعمیر ال سی دی لپ تاپ خود اقدام کنید. حتما تغییر رنگ را در ال سی دی جدی بگیرید و در اسرع وقت برای بررسی آن اقدام کنید. اگر امکان جابجایی لپ تاپ نیز وجود نداشت می‌توانید از خدمات تعمیر در محل پی سی بلد استفاده کنید. فاصله شما تا تعمیر در چند ساعت فقط یک تماس است.

 • خطوط موازی روی صفحه

  ایجاد خطوط موازی سیاه سفید بر روی صفحه ال سی دی لپ تاپ که امکان دارد برای مانیتورها نیز پیش آید یکی دیگر از نشانه های خرابی ال سی دی لپ تاپ است. این خطوط اکثرا بعد از وارد شدن ضربه ای جدی به لپ تاپ به وجود می‌آیند. این مورد می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد که پس از عیب یابی توسط کارشناسان پی سی بلد مشخص می‌شود.

مراقبت از ال سی دی لپ تاپ

همان طور که اشاره شد ضربه و فشار می‌تواند مشکلات جدی ای را برای ال سی دی لپ تاپ به دنبال داشته باشد. برای جلوگیری از وارد شدن ضربه می‌توانید از کیف های مخصوص برای جابجایی لپ تاپ استفاده کنید. در هنگام استفاده نیز حتما لپ تاپ را بر روی سطوح بدون شیب قرار دهید و از سالم بودن نگهدارنده های لپ تاپ بر روی سطوح صاف اطمینان حاصل نمایید.

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ

لپ تاپ را هیچوقت به صورتی که ال سی دی آن باز است رها نکنید. سعی کنید همیشه پس از استفاده از لپ تاپ آن را ببندید و البته مطمئن شوید که هیچ مانعی بین ال سی دی و کیبورد نیست.

در پاک کردن ال سی دی لپ تاپ دقت کنید. به هیچ وجه از الکل، شیشه پاک کن و یا مایعات مشابه برای تمیز کردن ال سی دی استفاده نکنید. برای اجتناب از مرحله ای که باید تعمیر ال سی دی انجام شود برای تمیز کردن از دستمال های مخصوص استفاده کنید.

نور گرم و آفتاب مستفیم نیز می‌تواند باعث تغییر رنگ در ال سی دی لپ تاپ و یا سیاهی آن شود. گرم شدن بیش از حد ال سی دی نیز در نهایت می‌تواند منجر به تعویض آن شود.

لپ تاپ را هیچوقت به صورتی که ال سی دی آن باز است رها نکنید. سعی کنید همیشه پس از استفاده از لپ تاپ آن را ببندید و البته مطمئن شوید که هیچ مانعی بین ال سی دی و کیبورد نیست.

در پاک کردن ال سی دی لپ تاپ دقت کنید. به هیچ وجه از الکل، شیشه پاک کن و یا مایعات مشابه برای تمیز کردن ال سی دی استفاده نکنید. برای اجتناب از مرحله ای که باید تعمیر ال سی دی انجام شود برای تمیز کردن از دستمال های مخصوص استفاده کنید.

نور گرم و آفتاب مستفیم نیز می‌تواند باعث تغییر رنگ در ال سی دی لپ تاپ و یا سیاهی آن شود. گرم شدن بیش از حد ال سی دی نیز در نهایت می‌تواند منجر به تعویض آن شود.

سخن نهایی

در نهایت شما می توانید جهت تعمیر لپ تاپ با کارشناسان پی سی بلد تماس بگیرید هم چنین کاربرانی که در خارج از کشور زندگی می کنند می توانند به تعمیرات لپ تاپ ifixit مراجعه کنند.