تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ یکی از خدمات فراوانی است که در خدمات کامپیوتری ما ارائه می شود . دی وی دی رایتر یکی از مهمترین قطعات تشکیل دهنده لپ تاپ است که محل جایگیری دیسک هایی است که امروزه هارد درایو ها و یو سی بی ها جای انها را گرفته اند . دی وی دی رایتر ها به دو صورت اینترنال که در داخل لپ تاپ قرار دارند و این مورد اکثرا در لپ تاپ های قدیمی تر وجود داشت و به صورت اکسترنال که از طریق کابل به لپ تاپ وصلی میشوند وجود دارند . این دو نوع دی وی دی رایتر در هر شرایطی عملکرد یکسانی را در نهایت برای کاربر فراهم می کنند.

امکان استفاده از دی وی دی رایتری که برندش با مارک لپ تاپ شما متفاوت است فراهم است و هیچ مشکلی ایجاد نمی شود.

از دی وی دی رایتر برای رمزگذاری یا رایت اطلاعات بر روی دیسک نیز استفاده می شود . و کار آن فقط خواندن نیست. دی وی دی رایتر از بخش های مختلفی ایجاد شده است که این عمل رایت را امکان پذیر می نماید.

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ

مشکلات دی وی دی رایتر ها

عدم باز شدن درب

اگر درب دی وی دی رایتر باز نشود به نحوی این قطعه دیگر قابل استفاده نخواهد بود. اما هنگام مواجه شدن با این مشکل دقت داشته باشید که به هیچ وجه از زور برای باز کردن درب استفاده نکنید. اگر هنگام باز کردن درب شما به قطعه فشار وارد کنید امکان دارد نه تنها باعث خرابی آن شوید بلکه قطعات دیگری را نیز همراه آن بشکنید. در این حالت تعمیر دی وی دی رایتر به راحتی انجام نمی شود و امکان دارد کار به تعویض بکشد.

نخواندن دیسک

هر گونه مشکل در شناسانی دی وی دی و یا سی دی می تواند نشانی از خرابی دی وی دی رایتر باشد. که شما می توانید برای تعمیر، آن قطعه را به تیم تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ پی سی بلد بسپارید. از آن جایی که این مشکل به راحتی قابل تشخیص است پس نیازی به تحقیقات بیشتر در مورد دلیل کار نکردن دی وی دی رایتر نیست که موجب مشکلات دیگری نشود.

مشکل تاخیر

هنگامی که شما از طریق لپ تاپ خود و یا به صورت دستی درب دی وی دی رایتر را باز و بسته می کنید اگر با تاخیر مواجه شدید پس دی وی دی رایتر شما نیاز به تعمیر دارد . این مشکل امکان دارد ناشی از خطاهای سیستمی باشد و یا مربوط به بخش سخت افزاری قطعات باشد. و در هر صورت کارشناسان پی سی بلد وظیفه تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ شما را برعهده می گیرند.

قیمت دی وی دی رایتر

همراه با توسعه دیوایس های ذخیره سازی قیمت دی وی دی رایتر ها هم کاهش بسزایی داشته است. این دستگاه با هزینه کمی قابل تعویض است و تعمیر دی وی دی رایتر نیز هزینه چنان زیادی را برای شما در پی نخواهد داشت.

البته قیمت دی وی دی رایتر های اکسترنال با دی وی دی رایتر های داخلی متفاوت است. همچنین نسبت به برند و کیفیت ساختی که دارد قیمت آن تغییر می کند. بهترین انتخاب برگزیدن دی وی دی رایتر اورجینال برند لپ تاپ خودتان است. این کار باعث می شود پس از تعویض قطعه نیز با نرم افزارهای نصب شده دی وی دی رایتر نیز مشکلی نداشته باشد و به راحتی اجرا شود.

عیب یابی دی وی دی رایتر

برای عیب یابی این بخش معمولا باید به بخش نرم افزاری آن دقت کرد. زیرا اگر دی وی دی رایتر مشکل خاصی نداشته باشد و صدای غیر عادی ای از آن بلند نشود ولی دیسک را نخواند عیب ان مشخص می شود. در این صورت شما مجبور به تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ خود هستید.

برای رفع خطا های احتمالی یک بار دی وی دی رایتر را تمیز کنید و دوباره پروسه را از اول ادامه دهید. با انجام این کار امکان دارد که مشکل بسیار جزئی باشد و حل شود. البته امکان دارد که مشکل نرم افزاری از سیستم نیز باشد. به این صورت که نرم افزار دی وی دی رایتر امکان دارد که دیگر توسط ویندوز شما پشتیبانی نشود. و یا نیاز به آپدیت داشته باشد. اول از هر چیزی نرم افزار را آپدیت کنید و اگر باز هم مشکل حل نشد آن را حذف و دوباره آخرین ورژن آن را از اول نصب کنید. یادتان باشد که باید نرم افزار مخصوص نسخه دی وی دی رایتر و لپ تاپتان باید نصب شود.

تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ

گاهی اوقات ممکن است که دی وی دی رایتر شما مدت زیادی کار کرده باشد و یا از ان استفاده زیادی شده باشد که معمولا در این شرایط قطعه به مشکل برمیخورد . در این حالت معمولا تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ نیز نمیتواند ان کیفیت اولیه را برای شما بازگرداند . بهتر است در اینجور مواقع دی وی دی رایتر لپ تاپ خود را تعویض کنید و از یک قطه قدرتمندتر و تازه تر استفاده کنید .

پی سی بلد به شما این اطمینان را میدهد که تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ شما با بالاترین استانداردها انجام شود و از قطعات اصل و اورجینال مخصوص خود برند لپ تاپ شما استفده شود .

حل رایج ترین مشکل دی وی دی رایتر ها در منزل

خرابی لنز یکی از مشکلات اصلی دی وی دی رایتر های لپ تاپ است . اکثرا مشکل نخواندن دیسک ها از خرابی این قطعه نشات میگیرد . یکی از راههای اصلی حل این مشکل لنزی تمیز کردن ان است . با استفاده از یک پنبه و یا یک دستمال تمیز آغشته به الکل ان را به ارامی روی لنز دی وی دی رایتر لپ تاپ خود بکشید و تمیز کنید .

جهت انجام اینکار درب دی وی دی رایتر را باز کنید سپس لپ تاپ خود را خاموش کنید تا جریان برق در سیستم قطع شود .

اما اگر مایلید که بدون نیاز به انجام هیچ کاری دی وی دی رایتر لپ تاپ شما در محل در کمترین زمان تعمیر شود فقط کافی است که از طریق راههای ارتباطی با پی سی بلد در تماس باشید تا کارشناسان فنی به محل شما اعزام شوند.