نصب آنتی ویروس

نصب آنتی ویروس یکی از اولین اقداماتی است که هر فردی باید آن را بر روی سیستم خود انجام دهد. هر استفاده ای که شما از سیستم خود می‌کنید یکی از نگرانی های اصلی شما باید وجود بد افزار ها باشد. این بد افزار یا ویروس ها می‌توانند سیستم شما را دچار مشکلات بسیار جدی ای بکنند. امکان دارد که در برخی از موارد این مشکلات خیلی به سختی قابل جبران هستند. در همین راستا استفاده از آنتی ویروس می‌تواند در بروز چنین مشکلاتی تا حد بسیار بالایی جلوگیری کند.

برای مشاوره رایگان و یا خرید آنتی ویروس با ما تماس بگیرید.

نصب انواع آنتی ویروس

هزینه آنتی ویروس اورجینال چقدر است؟

هزینه آنتی ویروس اورجینال 70.000 هزار تومان می باشد. ضمنا نصب به صورت آنلاین و رایگان انجام می پذیرد

قبل از هر کاری یادت نره که می تونی از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند بشی !!!

در صورتی که شما نصب آنتی ویروس سیستم خود را به خدمات کامپیوتری پی سی بلد بسپارید این مجموعه با بکارگیری برترین آنتی ویروس ها سیستم شما را در مقابل بد افزار ها، ویروس ها و یا حتی تبلیغات اضافی محافظت می‌کند. ویندوز های ۱۰ و ۱۱ خود دارای آنتی ویروسی به نام Windows Defender هستند که گاهی امکان دارد در مقابل ویروس های جدید زیاد کارآمد نباشند. از این رو نصب آنتی ویروسی که دائما در حال بروزرسانی و آپدیت است از ضروری است.

نحوه کار آنتی ویروس ها

آنتی ویروس ها نرم افزار هایی هستند که از سیستم شما در مقابل موارد زیادی محافظت می‌کنند. امروزه آنتی ویروس ها پیشرفت بسیار زیادی نسبت به ورژن های قدیمی تر خود کرده اند. ورژن های قدیمی این نرم افزار ها فقط توانایی مقابله با برخی از ویروس های مشخص را داشتند. اما امروزه با وجود میلیون ها بد افزار و ویروس آنتی ویروس ها باید بسیار پیشرفته تر عمل کنند. در ورژن های کنونی آنتی ویروس ها، از روشها و الگوریتم های بسیار دقیقتر و پیچیده تری برای مقابله با بد افزار ها استفاده می‌شود.

تصویر چند شرکت سازنده نرم افزار آنتی ویروس برای آشنایی بیشتر با شرکت های سازنده آنتی ویروس

هر شرکت سازنده آنتی ویروس می‌تواند از تکنولوژی های مختلفی برای نرم افزار خود استفاده کنند. اما در نهایت آنتی ویروس ها از سه تکنیک اصلی برای مقابله با بد افزار ها استفاده می‌کنند. در ادامه این سه تاکتیک را بررسی می‌کنیم تا تصمیم گیری برای انتخاب بهترین آنتی ویروس برای نصب آسانتر شود.

امضا یا اثر ویروس

بدافزار ها اثر و ردی دارند که با استفاده از تکنولوژی استفاده شده در آنتی ویروس ها قابل تشخیص است. آنتی ویروس ها اثر این ویروس ها را شناسایی کرده و از سیستم در مقابل آنها محافظت می‌کنند. نکته‌ی مثبتی که در این روش وجود دارد این است که پس از شناسایی ویروس ها، اثر یا امضای آنها که می‌توان آن را به اثر انگشتی برای انسان ها تشبیه کرد، اطلاعات ویروس در دیتابیس آنتی ویروس ذخیره می‌شود. این عمل باعث می‌شود که در آینده مقابله با این ویروس بسیار راحتتر باشد. پس باید اشاره کرد که نصب آنتی ویروس معتبر با دیتبایش قوی، توانایی خیلی بیشتری را می‌تواند در جلوگیری و حذف ویروس ها داشته باشد.

شناسایی رفتار

در شناسایی رفتار که یکی از روشهای مدرن مقابله با بدافزار یا آنتی ویروس ها است، بجای بررسی کدهای ویروس رفتار و عملکرد آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. هنگام رویارویی سیستم شما با ویروس ها سیستم عامل شما از خودش رفتارهایی نشان می‌دهد که در حالت استفاده عادی یک کاربر این رفتار ها به وجود نمی‌آیند. از اقدامات اصلی ویروس ها می‌توان به از کار انداختن آنتی ویروس اشاره کرد. به این صورت که بدافزار یا ویروس به محض روشن شدن سیستم بدون اجازه ی کاربر سعی می‌کند که تغییراتی را بر روی سیستم اعمال کند. تغییراتی که در حالت عادی هیچ گاه توسط کاربر انجام نمی‌شود. هنگامی که آنتی ویروس این تغییرات و اعمال را در سیستم مشاهده می‌کند سیستم را اسکن کرده و وجود ویروس یا بدافزار را تشخیص می‌دهد. و از این طریق از ادامه دادن فعالیت ویروس بر روی سیستم جلوگیری می‌کند.

یادگیری ماشین

یادگیری ماشین از عبارت هایی است که در هوش مصنوعی استفاده می‌شود. با استفاده از بکارگیری هوش مصنوعی و دادن قابلیت یادگیری به نرم افزار ها این امکان فراهم می‌شود که به مرور زمان آنتی ویروس روشهای بیشتری را برای مقابله با ویروس ها کشف کند. نصب آنتی ویروس معتبر که از این تکنولوژی به بهترین شیوه استفاده می‌کند می‌تواند در بلند مدت امنیت سیستم شما را هرچه بیشتر تامین کند.

این روش امروزه چنان پیشرفت کرده است که برخی از شرکت های امنیتی فقط از یادگیری ماشین برای نرم افزار های امنیتی خود استفاده می‌کنند. اما یقینا استفاده از این روش و ترکیب آن با روشهای قبلی که به آنها اشاره شد می‌تواند تاثیرات بسزایی را به دنبال داشته باشد.

راه‌‌های اسکن سیستم

اکثر آنتی ویروس ها برای مقابله با بدافزار ها از دو روش برای اسکن سیستم استفاده می‌کنند. روش اول به صورتی است که پس از نصب آنتی ویروس این نرم افزار به صورت آنی و همیشگی در حال اسکن سیستم است. آنتی ویروس در پس زمینه سیستم شما کار می‌کند و زمانی که شما فایل جدیدی را باز می‌کنید آنتی ویروس قبل از باز شدن فایل آن را به صورت کامل اسکن کرده و در صورت نبود ویروس اجازه باز شدن فایل را می‌دهد. در صورتی که فایل حامل ویروس باشد آنتی ویروس به شما اخطار داده و پیشنهاد حذف یا انجام عمل دیگری را به شما می‌دهد.

تصویر راهنمای اسکن کامپیوتر توسط آنتی ویروس ویندوز دیفندر

نوع دیگری از اسکن وجود دارد که به صورت دستی توسط کاربر انجام می‌شود. البته این روش در صورتی که روش اول و اسکن همیشگی بر روی سیستم شما فعال باشد زیاد لازم نیست زیرا همان اسکن همیشگی امنیت سیستم شما را تامین می‌کند. اما از روش اسکن توسط کاربر می‌توان در شرایطی مانند اولین قدم پس از نصب آنتی ویروس بر روی سیستم استفاده کرد. با استفاده از این روش می‌توانید با انتخاب آدرس مشخصی بر روی سیستم و یا اسکن تمام سیستم پروسه شناسایی و حذف هر نوع ویروسی را انجام دهید.

آپدیت آنتی ویروس

برخی از آنتی ویروس ها دارای آپدیت خودکار هستند که هر چنذ روز یکبار یا حتی در برخی مواقع هر روز آپدیت می‌شوند. در تعدادی دیگر از آنتی ویروس ها آپدیت باید به صورت دستی توسط کاربر انجام شود. کارشناسان پی سی بلد با نصب آنتی ویروس دارای آپدیت خودکا این اطمینان را به شما می‌دهند که هیچ گاه لازم نیست که عملیات خاصی را برای آپدیت انجام دهید و با خیال راحت و به دور از هرگونه بد افزار و یا ویروسی از سیستم خود استفاده کنید.