تعمیر پاور

فرقی نمی‌کند که بیشترین استفاده را از کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود می‌کنید یا کمترین. در هر دو صورت احتمال نیاز به تعمیر پاور دستگاه کامپیوتر خانگی یا لپ‌تاپ شما وجود دارد. بسیاری از افراد این بخش از کیس یا بورد لپ‌تاپ را مهم‌ترین بخش آن می‌دانند. چرا که این بخش تامین‌کننده و سازماندهی اصلی‌ترین نیاز دستگاه را به عهده دارد؛ یعنی «برق».

در این مقاله به شما اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد که در صورت برخورد با مشکلات برقی کامپیوتر خود راه‌کار و اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید. همچنین به نکات مهمی در زمینه تعمیر پاور کامپیوتر را در اختیار شما خواهیم گذاشت. با ما در این مقاله همراه باشید.

تعمیر پاور

تعمیر منبع تغذیه کامپیوتر

تعمیر منبع تغذیه کامپیوتر یا همان پاور باید توسط تکنسین های مجرب به دلیل حساس بودن این قطعه انجام بگیرد. برای تعمیر منبع تغذیه کامپیوتر ابتدا باید عیب یابی این قطعه به صورت تخصصی انجام شود. راه های مختلفی برای عیب یابی وجود دارد که برخی از آنها شامل موارد زیر هستند:

اولین قدم برای عیب یابی منبع تغذیه، ولتاژگیری و تست قطعات است. با استفاده از ولتاژ گیری دقیقا مشخص خواهد شد که کدام قطعات از منبع تغذیه برق دریافت می کنند.

قدم دوم که برای عیب یابی و در نهایت تعمیر منبع تغذیه کامپیوتر باید انجام شود بررسی نشتی خازن ها است که اگر با این قطعات آشنایی کافی ندارید بهتر است که این کار را به کارشناسان مجرب بسپارید.

گاهی امکان دارد که با بررسی فن ها و خنک کننده ها نیز متوجه خرابی منبع تغذیه شویم که تست کردن آنها باید سومین قدم عیب یابی منبع تغذیه باشد.

قدم نهایی برای عیب یابی و تعمیر منبع تغذیه کامپیوتر باید انجام شود بررسی حرارت دیدگی برد است.

پی سی بلد با ارائه خدمات تعمیر منبع تغذیه کامپیوتر، پاور کامپیوتر شما را از هر نوع و برندی باشد در کمترین زمان تعمیر خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که مواردی نیز موجود است که در آن، تعمیر منبع تغذیه کامپیوتر شاید هزینه زیادی داشته باشد و تهیه پاور جدید مقرون به صرفه تر باشد. در این جور مواقع تکنسین مربوطه قبل از تعمیر منبع تغذیه کامپیوتر ابتدا گزینه های موجود برای کارایی بهتر کامپیوتر را به شما خواهد داد تا شما تصمیم نهایی را نسبت خدماتی که در نظر دارید دریافت کنید بگیرید.

تعمیر منبع تغذیه کامپیوتر از مواردی است که پیشنهاد می شود اگر آشنایی کافی با قطعات الکترونیکی ندارید خودتان انجام ندهید تا از به وجود آمدن مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

آیا پاور کامپیوتر قابل تعمیر است؟

در جواب سوال اینکه آیا پاور کامپیوتر قابل تعمیر است یا خیر باید بگوییم که بله. درست است که در برخی از موارد درصد خرابی به قدری بالا است که مجبور به تعویض پاور می شود اما در حالت کلی پاور کامپیوتر قابل تعمیر است و تعمیر آن حتی می تواند در زمان کمی توسط تکنسین های فنی باتجربه پی سی بلد نیز انجام شود.

اما چرا پاور کامپیوتر قابل تعمیر است؟ زیرا این قطعه از قطعات جزئی زیادی تشکیل شده است و گاهی امکان دارد که فقط سوختگی یکی از قطعات جزئی آن در عملکرد پاور تغییر ایجاد کند. البته لازم به ذکر است که فقط توسط تکنسین های باتجربه و آشنا به منبع تغذیه های مختلف پاور کامپیوتر قابل تعمیر است.

برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی دیگر بهتر است که در صورت بروز مواردی همچون روشن یا خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر، مشاهده مشکلات ظاهری غیر معمول در اجزای داخلی پاور، نشناختن برخی از قطعات جانبی همچون کیبورد، تغییرات در صدای فن ها و یا آمدن صدای غیرطبیعی از کارت گرافیک، کند شدن عملکرد سیستم، بالا رفتن دمای پردازنده مرکزی کامپیوتر، کند شدن روشن شدن کامپیوتر و یا ترکیبی از موارد بالا حتما جهت تعمیر منبع تغذیه اقدام کنید. در صورت بروز این موارد پاور کامپیوتر قابل تعمیر است و در اکثر مواقع تعویض لازم نیست.

در نهایت اینکه پاور کامپیوتر قابل تعمیر است یا نه بستگی به زمان خرابی آن، حجم خرابی، عمر پاور، برند پاور و وجود ابزار های لازم برای تعمیر آن دارد. مجموعه پی سی بلد تعمیر با داشتن ابزار های تخصصی تعمیر هر نوع پاوری را مهیا می سازد و فقط کافی است برای دریافت خدمات تعمیر پاور با کارشناسان تماس بگیرید و حتی از خدمات تعمیر در محل نیز بهره ببرید.

مرکز تعمیر پاور کامپیوتر

مرکز تعمیر پاور کامپیوتر پی سی بلد هم اکنون با داشتن بیش از ده ها تکنسین فنی حرفه ای دارنده مدارک بین المللی تعمیرات قطعات کامپیوتر کلیه خدمات تعمیر پاور کامپیوتر را ارائه می دهد. مرکز تعمیر پاور کامپیوتر پی سی بلد خدماتی از جمله موارد زیر را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد:

بررسی و عیب یابی پاور و تشخیص دلیل اصلی خرابی این قطعه

اطلاع به فرد دارنده پاور درمورد دلایل خرابی و عیب یابی پاور

تعیین نمودن میزان هزینه مورد نیاز برای تعمیر پاور کامپیوتر

مشخص کردن قطعات و یا قطعه مورد نیاز جهت کارکرد دوباره پاور

برآورد زمان مورد نیاز جهت تعمیر پاور کامپیوتر

اما خبر خوبی که به شما می دهیم این است که برای تعمیر منبع تغذیه کامپیوترتان لازم نیست که به مرکز تعمیر پاور کامپیوتر به صورت حضوری مراجعه کنید. بلکه با تماس با کارشناسان پی سی بلد می توانید زمان مشخصی را تعیین کنید که کارشناسان به منزل و یا محل کار شما اعزام شوند و پاور کامپیوتر را در همان محل تعمیر کنند. در صورتی که امکان تعمیر در محل نیز وجود نداشته باشد کارشناسان پاور را از کامپیوتر جدا خواهند کرد و شخصا به مرکز تعمیر پاور کامپیوتر پی سی بلد خواهند آورد تا تعمیرات لازم بر روی این قطعه مهم انجام بگیرد.

کیفیت تعمیر در مرکز تعمیر پاور کامپیوتر پی سی بلد به گونه ای است که شما پس از دریافت این قطعه تا مدت زمان مشخصی گارانتی کارکرد درست بدون هیچ مشکلی را دریافت خواهید کرد. همچنین اگر نیاز داشته باشید تکنسین مربوطه دوباره به محلی که کامپیوتر شما در آن قرار دارد اعزام خواهد شد تا منبع تغذیه را دوباره در کیس کامپیوتر به شیوه درست جایگذاری کند.

تعمیر منبع تغذیه در مرکز تعمیر پاور کامپیوتر پی سی بلد با قیمت مقرون به صرفه و البته با استفاده از قطعات اورجینال انجام خواهد شد.

چه مراحلی در تعمیر پاور صورت می‌گیرد؟

با توجه به نظرات کارشناسان تیم پی سی بلد می‌توان گفت که اولین مرحله در بررسی منبع تغذیه کیس است. این عمل قبل از هر اقدامی مثل تعمیر یا تعویض پاور ضروری است. اسم این مرحله را می‌توان عیب یابی گذاشت:

عیب یابی

به نظر مهم‌ترین مرحله در تعمیرات پاور به شمار می‌رود. چرا که اگر این مرحله به درستی انجام شود، می‌تواند هزینه تعمیر پاور کامپیوتر یا کیس (Case) شما را به مراتب کاهش دهد.

تعمیر یا تعویض؟

از عیب‌‌یابی که بگذریم، نظر کارشناس در این قسمت برای کل کامپیوتر سرنوشت ساز خواهد بود. چرا که یک تشخیص اشتباه می‌تواند سلامت دیگر قطعات را هم تحت تاثیر قرار دهد. در اینجا پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب تعمیرکار خود دقت بیشتری به خرج دهید.

انتخاب قطعه مناسب

این مرحله در مبحث تعویض پاور کامپیوتر می‌تواند تاثیر بسزایی در بلند مدت برای مصرف‌کننده داشته باشد. چرا که در برخی موارد با مشورت با مشتری و اندکی اختلاف قیمت می‌توان پاور یا منبع تغذیه‌ای روی بورد کامپیوتر قرار بگیرد که در صورت اسمبل سیستم هم کشش برق رسانی به قطعات جدید را داشته باشد. لازم به ذکر است که مرکز تخصصی پی سی بلد می‌تواند به خوبی از پس این مورد بربیاید.

کارشناس در حال بررسی پاور بورد لپ‌تاپ با دستگاه

دلیل عمده تعمیر پاور کیس را بشناسید.

هر منبع تغذیه یا Power دو بخش اصلی دارد به نام‌های بخش گرم و سرد. بخش گرم به طور مستقیم با برق شهری سر و کار دارد و متاسفانه نوسانات زیاد شهری عامل بیشتر خرابی‌های حاصل در این بخش است. بخش سرد هم در کنار قسمت قبل کار می‌کند و برق تبدیل شده را به بخش‌های مختلف می‌رساند.

با وجود اقدامات پیش‌گیرانه مختلف هم باید گفت که نوسان تاثیر بسزایی روی پاور دارد و اینکه کدام قسمت نیاز به تعمیر یا تعویض دارد به حتم باید زیر نظر کارشناس و تعمیر مجرب صورت بگیرد. لازم به ذکر است که برای مثال گاهی تعمیر دکمه پاور کامپیوتر هم می‌تواند عملکرد کامپیوتر شما را مثل روز اول بکند. در این قسمت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات تلفنی، حضوری یا غیر حضوری مرکز تخصصی پی سی بلد استفاده کنید.

سخن پایانی

با جمع‌بندی مواردی که در این مقاله در مورد تعمیر پاور اشاره شد می‌تواند به نقش یک تعمیرکار حرفه‌ای در تعمیر قطعاتی مثل پاور پی برد. در اینجا ما مرکزی را به شما معرفی می‌کنیم که نوین‌ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این مرکز که پی سی بلد (PCBalad) نام دارد با کادر و تیم فنی و همراه داشتن سال‌ها تجربه در ضمینه تعمیر قطعات و لوازم کامپیوتری می‌تواند بهترین خدمات را عرضه کند.

با ارتباط با مرکز تعمیر کامپیوتر پی سی بلد دیگر نگران ریسک خرابی قطعات و از بین رفتن بخش‌های مهم دیگر کامپیوتر خود نباشید. پی سی بلد از معدود مراکزی به شمار می‌رود که در صورت نیاز کاربر کارشناس به محل ارسال خواهد کرد. علاوه بر این تمامی خدمات کامپیوتری از سخت افزار گرفته تا نرم افزار را به صورت تضمینی به مصرف‌کننده ارائه می‌دهد.