تعمیر مادربرد کامپیوتر

در نام بردن بخش‌های اصلی تشکیل‌دهنده کامپیوتر می‌توان به برد اصلی آن اشاره کرد که قطعات دیگر روی آن سوار می‌شوند. از این رو ممکن است افراد بنا به علت‌های مختلف به تعمیر مادربرد کامپیوتر احتیاج پیدا کنند. همانند قطعات دیگر این بخش هم می‌تواند متأثر از شرایط نوسان برق و عوامل خارجی دیگر دچار اختلال در عملکرد شود.

آیا می‌توان بدون تعویض یا ارتقا مادربرد مشکلات آن را برطرف کرد؟ در جواب باید گفت که شرایط تعیین‌کننده ، تعویض یا تعمیر این قطعه پرکاربرد خواهند بود. در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که از چه روش‌هایی می‌توان اختلالات به وجود آمده در این قطعه را برطرف کرد. همچنین بهترین مرکز را جهت انجام آن به شما معرفی خواهیم کرد؛ با ما در این مقاله همراه باشید.

آیا تعمیر مادربرد کامپیوتر ضروری است؟

مادربرد به عنوان یکی از قطعات بنیادی و لازم در هر کیس یا لپ‌تاپ شناخته می‌شود. با توجه به این نکته می‌توان دریافت که این بخش تا چه اندازه در تعیین بخش‌های دیگر کامپیوتر تاثیرگذار است. همانطور که از نام برد میزبان پیدا است باید گفت که هر اختلال و ایجاد مشکل در این قطعه باید توسط کارشناس و متخصص بررسی شود. چرا که در صورت بروز مشکل در قطعات مرتبط، اشکال به درستی برطرف شود.

از این قبیل چالش‌ها در مسیر تعمیر مادربرد بسیار است که برای رفع و رجوع کردن آن ما به شما تیم پی سی بلد را معرفی می‌کنیم. در مورد این مرکز تخصصی در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

تعمیر مادربرد کامپیوتر

تعمیر مادربرد کامپیوتر با لپ تاپ چه تفاوتی دارد؟

یکی از تفاوت‌های بارز بین کامپیوتر و لپ‌تاپ ابعاد و اندازه آن است که این تفاوت در مورد قطعه مادربورد هم صدق می‌کند. در این میان یک تعمیرکار حرفه‌ای کامپیوتر به هر دوی این موارد تسلط دارد. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو مورد جزئیات ظریف و غیر قابل‌ تعویض بودن برخی قطعات در لپ‌تاپ است که در کیس (Case) امکان‌پذیر است مثل خود مادربرد. با این حال هر کامپیوتر می‌تواند امکانات تعویض یا تعمیر مربوط به خود را داشته باشد که بنا به نظر و تشخیص تعمیرکار صورت می‌گیرد.

  بخش خروجی مادربرد برای صدا و تصویر و بخش‌های وارد کردن دستگاه‌های مختلف

هزینه تعمیر مادربرد خود را پایین بیاورید.

با یک حساب سرانگشتی می‌توان دریافت که در بسیاری از موارد تعمیرات مادربرد می‌تواند نسبت به تعویض آن بسیار به صرفه‌تر باشد. با وجود این تفسیر آیا باید در صورت لزوم به اولین مرکز تعمیراتی برای رفع مشکل مراجعه کرد؟ صد البته که جواب خیر است.

برای کاهش هزینه‌های متأثر از تعمیر نادرست مادربرد (Motherboard) ما به شما مرکزی را معرفی می‌کنیم که سال‌ها تجربه در زمینه تعمیرات و خدمات سخت‌ افزار کامپیوتری را در کارنامه خود دارد. این مجموعه که پی سی بلد نام دارد می‌تواند نوین‌ترین و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. در این راستا می‌توانید در تماس با مرکز پی سی بلد در صورت لزوم درخواست کارشناس در محل را ثبت کنید تا قطعه شما را مورد بررسی قرار دهد.

                آیا مادربرد اصلی‌ترین بخش هر کامپیوتر به شمار می‌رود؟

علامت خراب شدن مادربرد کامپیوتر

یکی از نشانه های خرابی مادربرد کامپیوتر، روشن نشدن کیس کامپیوتر شما است و برای رفع این مشکل کارشناسان پی سی بلد با استفاده از ابزار های مخصوص تست مادربرد عیبیابی و در نهایت رفع مشکل می کنند اما گاهی اوقات روشن نشدن سیستم می تواند دلایل دیگری داشته باشد که تنها کارشناس کامپیوتر می تواند تشخیص دهد که کدام یک از قطعات کامپیوتر شما دچار مشکل شده است.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله درباره تعمیر مادربرد صحبت شد می‌توان دریافت که این قطعه از اهمیت ویژه‌ای بین قطعات اصلی کیس یا لپ‌تاپ برخوردار است. امروزه قیمت‌هایی بسیار بالایی که در بازار فروش قطعات وجود دارد، عقلانی‌ترین کار در مرحله اول برطرف کردن عیب قطعات کامپیوتری، نظرات کارشناس و تعمیرکار حرفه‌ای است که بتواند مشاوره خوبی را به مصرف کننده ارائه دهد.

در صورتی که شما هم با مشکلات ناشی از خرابی مادربرد مواجه شده‌اید، کافی است با مرکز تخصصی PC Balad تماس بگیرید تا در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی شود.